Inspirace: Dětský pokoj pro kluka a pro holku 5x jinak

Moderní dětské pokojíčky si dnes už na modrou a růžovou nehrají. Ani vy ne? Tematický dětský pokoj pro kluka a holku je plný barev a zdaleka mu nekralují jen panenky a autíčka. Nahlédněte s námi do světa pirátů, malých vědátorů i stavitelů. ♥

Dětské pokojíčky podle koníčků:

Podle čeho vybírat hračky pro děti

Blikající hračka na baterky, která je zabaví versus dřevěná hračka pro nejmenší, která rozvine jejich motorické dovednosti a probudí v nich zvědavost. My máme jasno. Hračky pro děti od 1 roku až 2 let by měly děti motivovat k aktivitě a objevování. Každou hračku vybírejte přiměřeně věku. Bude-li určena mladším dětem, bude se nudit. Hračky pro starší děti je budou naopak stavět před složité výzvy, a tím pádem i frustrovat.

Dětský pokoj pro kreativní děti

Máte doma malé kreativce, kteří nedají z ruky pastelku nebo modelínu? Proměňte jejich dětský pokojíček v kreativní dílnu, kde se dostatečně vyřádí. Velká sbírka pastelek, voskovek a fixek je nepostradatelný základ, ale co dál? Děti budou jistě nadšené ze šicího setu, tetovaček, papírových panenek, samolepek na zeď, dětských hudebních nástrojů razítek a dalších kreativních hraček, které jim umožní pochlubit se svým vlastní výtvorem.

Děti milují kreslení. Některé ale více, a právě ty je třeba dostatečně zásobit.
Malý kreativec nejvíce ocení velkou zásobu pastelek, tužek a papírů.

Dětský pokoj pro malé stavitele

Nechte pracovat dětskou fantazii naplno. Lego kostky, dětská železnice, autodráha nebo nebo 3D puzzle je budou bavit. Neváhejte se občas na chvíli stát zas malými dětmi a zapojte se do stavby. Děti budou nadšené, že je v jejich zálibě podporujete a určitě ocení i fakt, že se mají na koho obrátit, pokud si nebudou vědět rady. Hračky pro malé stavitele nadělají pravděpodobně největší apokalypsu. Vybavte pokojíček dostatečným množstvím dětských úložných boxů na hračky.

Děti, které baví stavebnice, uvítají rodiče-pomocníka.
Každý stavitel potřebuje pomocníka. Děti ocení, když se zapojíte do hry.

Dětský pokoj podle povolání

Už ví, čím bude až vyroste? Doktor, popelář, profesionální závodník, kuchařka, vědkyně, zahradník nebo třeba zvěrolékař. Přestože se takové rozhodnutí bude s věkem měnit, nebojte se zařídit pokojíček tematicky. Dětské hračky jako lékařský kufřík, koberec se závodní dráhou nebo dětská kuchyňka je zabaví na dlouhé hodiny.

Máte doma prcka, který rád pomáhá v kuchyni? Pořiďte mu vlastní dětskou kuchyňku.
Možná máte doma budoucí šéfkuchařku nebo pekaře. Rozvíjejte jejich talent s těmi správnými hračkami.

Dětský pokoj pro malé Einsteiny

Nedá z ruky hlavolam dokud ho nevyřeší? Má nadání na matematiku? Možná se vám narodil budoucí držitel Nobelovy ceny. Ta doba je sice ještě daleko, ale s pomocí interaktivních hraček, hlavolamů a deskových her podpoříte a rozvinete jeho talent na maximum.

Dětský pokoj pro aktivní děti

Raději tráví čas venku s kamarády než ve svém pokojíčku? Zabavit aktivní děti může být oříšek hlavně když venku prší. Od toho jsou ale houpací prkna, závěsné dřevěné houpačky a provazové žebříky, které jsou vhodné jak na věn, tak na doma. A až zas vysvitne sluníčko, můžete si s nimi na zahradě zahrát kuželky, přetahovanou nebo třeba fotbal.

Dětský pokoj pro kluka a pro holku: Tipy na závěr

  • Zapojte do výběru hraček děti. Jsou v tom nejlepšími rádci.
  • Logické hračky kupujte úměrně věku, aby je nenudily, nebo je naopak nefrustrovaly.
  • Ne nadarmo se říká, že aktivní hračky vytváří pasivní děti, a pasivní hračky aktivní děti. Čemu dáte přednost vy?

Komentáře

komentářů

Navigate