Igor Timko z No Name: Všechno je možné stihnout

Zdálo by se, že to, co stihne Igor Timko, je za hranicemi možností jednoho člověka – jako frontman a zpěvák slovenské kapely No Name nacestuje ročně desítky tisíc kilometrů,  na Slovensku studuje vysokou školu, hraje v divadle, má manželku a dvě děti… A k tomu všemu si uchovává široký úsměv na tváři i neuvěřitelnou vstřícnost. O tom, jak to všechno zvládá, jaký byl jeho první koncert i jaké to je hrát v kapele se svými bratry, jsme si povídali v našem rozhovoru. Ve svém výběru nám poodhalil i kousek ze svého soukromí – v jeho kampani najdete kousky, které mu u nás na Bonami padly do oka.

IGOR23
Igor Timko, frontman skupiny No Name. Zdroj: archiv Tony Baša

V kapele hrajete se svými třemi bratry, není to někdy těžké, když spolu trávíte tolik času?

Ani ne, s bratry totiž kromě času na koncertech a na zkouškách trávíme hodně času na ledové ploše, kde jsme minimálně dvakrát do týdne. Vyrůstali jsme v jednom dětském pokoji a v rámci sportovních aktivit je to super šikovná parta lidí, takže sporty spolu děláme okamžitě bez problémů. Samozřejmě, že když spolu jezdíme v jednom autě na koncerty, čas od času dojde k nějaké ponorce, ale jsme natolik rozumní, že tomu dokážeme předejít. A když už se to stane, tak se alespoň snažíme minimalizovat její dopad.

FOTO NN skusobna kryt_1
Kapela No Name v plné sestavě – Igor Timko (v popředí), Roman Timko, Viliam Gutray, Ivan Timko, Dušan Timko, Zoli Sallai (zleva) Zdroj: archiv Tony Baša

Pamatujete si na svůj první koncert?

Jasně (smích). Bylo v košickém klubu Jazzy Club. Dostali jsme za něj asi dvě slovenské stovky na hlavu a tři piva.

V současnosti máte s kapelou stovky koncertů ročně, často koncertujete v i Česku, studujete doktorské studium, hrajete v divadle, učíte, máte rodinu. Jak to všechno zvládáte skloubit dohromady?

Chce to logistiku – přesnou, načasovanou, dopředu připravenou. Jsem zastánce toho, že všechno je možné stihnout, jen si musíte odepřít věcí jako je například televize. A zároveň musíte maximalizovat využití každé minuty svého času. Mnoha svým aktivitám se věnuju, když jsou děti ve škole, případně v noci, když zbytek rodiny už spí.

10557320_10152231647901861_1926129427184114240_n
No Name koncertují už více než 15 let v Česku i na Slovensku. Zdroj: FB stránka No Name

Vaše časté cestování se dokonce stalo inspirací pro realizaci autovlaku mezi Humenným a Bratislavou. Cestujete tedy nejraději vlakem? A kolik kilometrů ročně zhruba nacestujete?

Ročně máme dohad přes 80 000 kilometrů. Co se týká autovlaku, je v této dopravě největší budoucnost. Se slovenskými železnicemi se mi daří spolupracovat na bázi mého nadšení (smích). Takže když mám nějaký nápady, konzultuji to přímo s lidmi, kteří mají vlaky na starosti. Když je myšlenka dobrá, zkusím ji předestřít vedení železnic a pak už záleží jen na nich, zda ji posunou do reálného života. Zatím se to daří…

Bydlíte v Košicích. Jak vlastně žijete a máte svůj oblíbený styl?

Žiji s manželkou v bytě, který je součástí bytového domu z roku 1907 v centru města. Je to pěkné bydlení – vysoké stropy, v hale máme krb. A můj oblíbený styl? Já se cítím dobře všude!

A co vaše osobní plány do budoucna?

Chtěl bych pohodově fungovat s kapelou, s rodinou a žít normálním životem (smích).

s1
Zdroj: archiv No Name

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate