Hřejivý skandinávský styl nejen pro mrazivé dny

Interiér inspirovaný skandinávským bydlením dobývá svět. Názory na něj se různí. Pro nás však představuje tento styl takřka mistrovské dílo, v němž se zrcadlí rovnováha mezi minimalismem a útulností domova. Vedle jednoduchých kousků je dalším hlavním znakem severského bydlení nezaměnitelná paleta barev, jíž dominují bílá, šedá a červená. Takové barevné spektrum totiž nabízí nesčetné množství možností v kombinování a drobným proměn v průběhu času. Co se doplňků týče, scandi stylu sluší pletené kousky v podobě pufů, povlaků na polštáře či například dek. Vrcholnou perličkou je prvek skla. Skleněné dekorace budou totiž evokovat třpyt rampouchů, kdo by si pak nepřipadal jako v zimní pohádce?

Zaostřeno na barvy

Snímka obrazovky 2016-12-10 o 17.17.51
Neutrální šedá skandinávskému interiéru dominuje, nezapomínejte však ani na červenou, která zdánlivě nudnou šeď oživí nevídaným způsobem.

Červená barva, symbol nespoutané energie a vášně, se často považuje za velmi intenzivní prvek interiéru. Možná také vy s ní zacházíte při vybavování svého domova nanejvýš opatrně, ale v případě scandi na ni klidně vsaďte všemi deseti! V kombinaci s neutrálním barevným spektrem budou červené dekorace působit velmi příjemně a útulně.

1. Polštář Geometric Red 2. Obraz Novoform Artboard Heart 3. Dekorativní světlo Carnival

Něco na zahřátí

Kde končí minimalismus a začíná nuda? Přeci tam, kde interiér působí už chladně a neosobně. Tomu se vyvarujete například prostřednictvím pletených pufů. Ty mají hned několik předností. Jednak jsou nadčasové, díky čemuž vás neomrzí ani po letech, zároveň dokáží místnost zútulnit a vnést do ní tu pravou domácí pohodu, hřejivost. Přidat k nim můžete pletený polštářek či měkoučkou deku.

Untitled design (1)
Pletené doplňky v podobě pufů a polštářků strohý minimalismus zpříjemní. Foto: Bartosz Swierszczek
1. (1)
1. Pletený puf ZicZac, pískový 2. Pletený puf ZicZac, šedý 3. Pletený puf ZicZac, šedý

Bohémské sklo

Sklo. Působivý doplněk i vděčný pomocník v domácnosti. Je oslnivě krásné, elegantní, snadno kombinovatelné s jinými materiály a jeho lesk je téměř věčný. Kouzlete s jeho průzračností. Místo dobrot nasypte do skleněné misky kamínky nebo do ní naaranžujte světelný řetěz. Sklo pozvedne tyto dekorace o úroveň výš.

1. (2)
1. Skleněná dóza J-Line Bell 2. Skleněná miska La Rochére Lyonnais 3. Skleněná dóza ComingB Pied Foto: Bartosz Swierszczek

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate