Hororové svíčky PyroPet postupně odkrývají své tajemství

Seznamte se s naším nejnovějším designovým objevem – rozkošnými svíčkami PyroPet! Jsou tak roztomilé, že je úplná škoda je zapálit. Jenže tak byste se připravili o pořádné překvapení. Trochu temné, strašidelné, jako ze světa režiséra Tima Burtona. Jak svíčka pomalu hoří, odrývá se totiž kovová kostřička… Že je to morbidní? Ale vůbec. Jen je to dokonale a originálně využitá vlastnost vosku.

10914759_1596673207211809_5545081339302710009_o
Foto: PyroPet

Věřte, že i my jsme byli ze začátku trochu v rozpacích a měli rozporuplné pocity. Ale když jsme strávili ten první šok, příjemné pastelové barvy, zvířátka s geometrickými tvary a skvostná hra ohně nás přesvědčily, že tohle je opravdová designová lahůdka.

A kdo za ní vlastně stojí? Designéři Thorunn Arnadottir a Dan Kovaland z Islandu. Na nápad, že zdánlivě romantickou dekoraci, jakou svíčka zajisté je, transformuje do hororové polohy, přišla Thorunn při studiu na Royal College of Art v Londýně v roce 2011. S tímto vskutku nápaditým konceptem pak o dva roky později získali ocenění produkt roku 2013 na The Reykjavik Grapevine Design Awards.

pyropetsjpg
Foto: PyroPet

PyroPet Kisa from PyroPet Candles on Vimeo.

Jejich prvním kouskem byla Kisa, což v islandštině znamená koťátko. Sladké, roztomilé, které se po zhruba dvaceti hodinách hoření promění v něco docela strašidelného a odhalí svou pravou podstatu. Designéři PyroPet ale nezůstali jen u kočky. V jejich děsivém a zároveň rozkošném portfoliu najdete také ptáčka, králíčka nebo jelena. A všechny právě teď najdete v naší aktuální kampani na Bonami!

pyropet
Všechny kousky najdete v aktuální kampani na Bonami.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate