Gazzda: Nábytek oslavující krásu přírody

Hlavní inspirací v tvorbě pro designéry značky Gazzda je domov. Vždyť kde jinde se cítíme tak dobře? A právě krásný nábytek jej ještě zvelebí a zútulní.

Jídelní stůl Gazzda Koza
Jídelní stůl Koza tvoří se židlemi Fawn dokonalý tým

Bosenský klenot

Bosna a Hercegovina je perfektním místem pro výrobu nábytku. Je to země oplývající divoce krásnou přírodou. Země, v níž se mísí západní a východní kultura. Řemeslná tradice tu má dlouhé kořeny a o šikovné ruce tu není nouze. Výroba je ruční a probíhá lokálně.

Každý z kousků Gazzda se pyšní nálepkou FSC™, která zaručuje, že je z udržitelně těženého dřeva – tedy že jeho výroba nijak neublížila kráse přírody.

Komoda Gazzzda Fawn
Úložné prostory z kolekce Fawn vyzařují eleganci

3 důvody, proč si nábytek Gazzda zamilujete

  1. Navzdory tomu, že je vyrobený z robustních materiálů, je lehký, a to i po vizuální stránce. To proto, že v interiéru pak lépe proudí energie i vzduch.
  2. Na dotek je pak nábytek hladký. Každý kousek je se vší pečlivostí ručně tvarován a vyleštěn, aby potěšil na první dotek. Jeho oblé tvary mají navíc tu výhodu, že se hodí i do bytu, kterému kralují menší děti.
  3. Produkty jsou přírodní. Návrháři vybírají k výrobě výhradně dubové dřevo, vlnu či bavlnu. Věří totiž, že příroda patří do každého domova, a že je tím, co moderní člověk potřebuje.
Křeslo a podnožka Gazzda Dedo
Křeslo Dedo je potaženo buvolí kůží a doplňuje jej ladící podnožka

Salih & Mustafa: Hvězdný tandem

Design mají na starosti dvě kreativní duše: Salih Teskeredzic a Mustafa Cohadzic. Energický Salih považuje návrhářské studio za své hřiště, jeho hračkou je pak tužka. Miluje dřevo a přírodní materiály obecně, svým nadšením nakazil i své kolegy a studenty – věnuje se totiž také výuce průmyslového designu, do jehož tajů zasvěcuje mladé talenty z celého světa.

Mustafa má design v krvi, pochází totiž z rodiny řemeslníků a v dílně se motá od dětství. Už jako náctiletý vyráběl nábytek. A jakým třem vlastnostem přisuzuje v případě zařízení interiéru největší prioritu? Funkčnosti, estetice a jednoduchosti.

Komoda Gazzda Fina
Komoda Fina nabízí spoustu úložného prostoru

Cenami ověnčené kolekce

V naší nabídce najdete také několik skvostů, které se mohou pochlubit významným designovým oceněním, jako je třeba Red Dot Award či iF World Design Guide. Konkrétně jde o komodu Fina, věšák Hook, křeslo Dedo, stůl Tink nebo židli Fawn.

Obývací pokoj s nábytkem Gazzda
Také konferenční stolek Fawn získal ocenění Red Dot

Aby vydržel nábytek dlouho krásný

O masivní nábytek Gazzda je třeba pečovat s láskou, jakou si zaslouží. Ideálním pomocníkem vám bude speciální Sada pro péči o dubový nábytek. Obsahuje tvrdý voskový olej vyrobený z pečlivě vybraných přírodních ingrediencí jako slunečnicový olej či včelí vosk. Ty společně poskytnou vašemu nábytku ochranu tím, že uzavřou póry dřeva a udělají ho voděodolné. Olej není lidské kůži škodlivý a v kontaktu s jídlem je netoxický.

Sada pro péči o dubový nábytek
Sada obsahuje vše, co budete potřebovat k údržbě nábytku

Továrna Gazzda

Na návštěvu přímo do výroby vyrazila letos v červenci naše nákupčí Míša. Kvalita předčila i moje očekávání. Nábytek vyrábějí v rodinných továrnách a následně ho seskupují v centrále, odkud míří do celého světa. Vzali mě do továrny, kde se vyrábí naše nejprodávanější kolekce Ena. Navštívila jsem i jejich kanceláře a sklad, kde designéři navrhují dané kolekce a vyrábí prototypy. A co je nejvíc? Gazzda se snaží i myslet co nejvíce ekologicky a udržitelně. Suma sumárum, jsou super a naše spolupráce s nimi nás i naše zákazníky velmi těší.

Nákupčí Míša na návštěvě továrny Gazzda
Míša se zástupci značky
Věšák Gazzda Hook
Každý produkt je pečlivě zabalený
Kontrolní kartička Gazzda
Součástí je kartička potvrzující, že byla u produktu provedena kontrola
Jídelní stůl Gazzda Ena Two
Jídelní stůl Ena Two zdobí zásuvky

 

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate