FOR.REST → rozkošný polský porcelán!

Polský porcelán je excelentní! Na Bonami se objevila unikátní kolekce rozkošných porcelánových doplňků polské značky FOR.REST. Zveme vás k přečtení rozhovoru se zakladatelkou Dagmarou Malacą o tom, jak se tvoří nejmilejší polské květináče a hrnečky, které dělají svým majitelům radost každý den.

Jak vznikl první produkt? Bylo to zvíře nebo rostlina? Jak se to všechno stalo, že tvoříš tak unikátní, skromný, ale zároveň okouzlující porcelán?

Když jsem malovala svůj první hrneček s medvědem, nemyslela jsem si, že mě to bude živit. FOR.REST vznikl před 4 lety, když jsem ještě studovala a zároveň pracovala ve dvou obchodech. Vypadalo to tak, že přidání další povinnosti nebudu zvládat, ale toužila jsem po tom, vytvořit něco svého. Studovala jsem architekturu, takže kreslení bylo na denním pořádku. Takže teď jsem vlastně jen vyměnila budovy a stavby za menší prvky… :)

FOR.REST

Jak vznikají všechna tvoje díla?

Všechny produkty se malují ručně, proto je každý z nich unikátní. Porcelán a keramika pochází z polských dílen. Každý produkt je vypálený v peci při vysokých teplotách, aby byl odolný a nepoškodil se. Doporučujeme produkty FOR.REST umývat pouze v rukou, aby vám sloužily co nejdéle. Je třeba myslet na to, že pravidelné čištění může produktům zajistit delší životnost. Oblíbené věci by měly stárnout spolu s námi, ne rychleji! ;)

FOR.REST

FOR.REST

Proč právě porcelán? Pracuješ i s jinými materiály?

Možná to nebude znít nejlíp, ale s porcelánem jsem vlastně nikdy neměla nic společného. Od začátku byl pro mě nový a snažila jsem se ho pořádně prozkoumat. Mám ráda vzácný materiál dobré kvality a porcelán má přesně tyto vlastnosti. V nabídce FOR.REST je též keramika, především květináče – to je totiž ten nejlepší materiál na dekoraci domácí zahrádky. Keramické nástěnné dekorace vytváří pocit, že kořeny rostlin dýchají. Novinkou jsou i kuchyňské desky vyráběné z tvrdého buku, jejich tvary mi připomínají mé lesní oblíbence. Dokonale se hodí do každého interiéru a skvěle doplňují porcelán FOR.REST. Ještě k tomu připravujeme novou kolekci a nebude to překvapivě ani porcelán, ani keramika, ani dřevo… :)

For.rest

Vytváříš věci, které jsou minimalistické. Ale dokážeš je okořenit vlastním humorem. Jaký je tedy tvůj přístup k designu?

Mám ráda minimalistické předměty, miluji bílou, černou a šedou barvu, ale nejraději mám detaily. V případě FOR check out this site.REST jsou to ilustrace – jsou skromné, skládají se doslova z pár kreseb, ale baví, a to je podle mě nejdůležitější. Záleželo mi na tom, aby FOR.REST produkty rozveselily interiér i jejich majitele, aby ranní káva s rysem, kohoutem nebo jelenem byla perfektním startem vašeho dne. Jednoduše chci vytvářet design z věcí, které mě obklopují. Z věcí, které mě těší.

Chtěla bych se ještě zeptat na tvůj ateliér: jak to tam vypadá, jak se tam cítíš a jak se ti tam tvoří?

Miluji svůj ateliér! Miluji rána, kdy piji bylinkový čaj, otevírám okna, abych vpustila dovnitř čerstvý vzduch a až potom začínám řešit maily. Studio mám v samotném centru Varšavy, ve staré budově na 6. poschodí. Směju se, že prosedím celý čas s hlavou v oblacích… :) Prostor je relativně malý, proto zařízení musí být perfektně vymyšlené, aby se mi tam všechno vlezlo. Hlavním elementem je stěna s kompletní nabídkou FOR.REST produktů. Díky dírám, kolíkům a různě dlouhým policím, mohu stěnu stále přeskládávat a znovu dekorovat. Mám tam také malý stolek na balení produktů, který je blízko mého pracovního stolu a pohovky pro hosty. V ateliéru se nyní cítím opravdu velmi dobře, ale časem se určitě ukáže, že je malý a budu se muset přestěhovat na nové místo. Bude mi po něm smutno, ale na druhou stranu vím, že toto nové místo bude mým splněným snem! Sledujte moje sociální sítě, kde už brzy zjistíte víc!

FOR.REST FOR.REST

FOR.REST

Líbil se vám článek? Pokud ano, začněte ráno s kávou v hrnečku s rysem, kohoutkem nebo jelenem!

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate