Zaručený recept na domov snů

Něžná romantika, nestárnoucí klasika, severská čistota i moderní svěžest. Čtyři základní styly, do kterých si můžete koncipovat svůj interiér a posunout ho tak směrem k opravdu dokonalému domovu. Spolu s Kamilou Douděrovou z architektonického studia KamiDesign jsme pro vás dali dohromady ty nejlepší tipy, které jsou možná právě tou poslední tečkou na cestě za vaším snem.

Krása skandinávského interiéru

„Najít pěkné rozkládací křeslo s chytrým a snadným rozkládáním s jednoduchou tvarovou linií, které nevypadá těžce a mohutně, je vždy velký problém. Proto mi Sofa Hipo Natural okamžitě padlo do oka,“ vysvětluje Kamila Douděrová a dodává, že i když jsou naše preference v interiéru směrem k minimalistickým řešením, nemusíme se bát sáhnout po vhodných dekoracích. „Minimalistický styl je pro příjemné bydlení vhodné doplnit dekoracemi, které budou s celkovým pojetím interiéru v harmonii.“

skandinav
Interiér ve skandinávském stylu.
křeslo
Rozkládací Sofa Hippo Natural od dánské značky Karup oceníte pro jeho široké využití – ať už jako křeslo nebo postel.

Moderní interiér plný barev

„Barvy, barvy a zase barvy. Když je doplněk či dekorace vícebarevná, je velká pravděpodobnost, že se některá z barviček bude hodit do vašeho interiéru. Skvělou volbou je i větší nábytek, který se stane dobrým základem svěžesti a mladistvosti vašeho domova,“ radí Kamila Douděrová.

Vhodná kombinace barev dodává interiéru šmrnc a svěžest.
Vhodná kombinace barev dodává interiéru šmrnc a svěžest.
Komoda French Rivier inspirovaná barvami sladké Provence vnese do vašeho interiéru svěží vánek jako od moře.
Komoda French Rivier inspirovaná barvami sladké Provence vnese do vašeho interiéru svěží vánek jako od moře.

V rustikálním stylu

„Každý se v interiéru zařízeném do venkovského, rustikálního stylu cítí dobře, i když neumí pojmenovat přesně proč. Právě splynutí s přírodou, květinové motivy i nábytek s patinou jsou těmi atributy, které dodávají potřebné genia loci,“ vysvětluje Kamila Douděrová.

venkov
Použití textilií, motivů stylizovaných květin na tapetě a ptáčků na polštáři dává dojem venkova. Zdroj:  archiv KamiDesign, fotograf Dan Šperl
fun
Povlak na polštář Fun garden je důkazem, že květinové motivy navozují pocit harmonie a klidu.

Ve jménu klasické elegance

Klasický styl je velmi elegantní s puncem luxusu. Jednotlivé kusy nábytku mají svoji váhu a ideálně by měly stát v prostoru samostatně, aby vynikla jejich důstojnost,“ radí Kamila Douděrová.

komoda
Komoda Victoria je symbolem pravé elegance.
klasický
Klasický masivní refektář v moderním interiéru. Zdroj: archiv KamiDesign, fotograf jiří Ernest

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate