Domácí zahrádka Plantui – Každý si zaslouží trochu zeleně. Kdekoli!

Také vám všechny domácí bylinky umřou po pár dnech? A nepomůže ani balkon ani zahrada? Jestli se jich ale (stejně jako my) ani tak nechcete vzdát, tak vás jistě nadchne smart zahrádka. Sami čerstvé bylinky milujeme v salátech, hlavních jídlech i ve smoothie nápojích. Na pěstování bylinky Tatsoi jsme se vrhli po hlavě. Vychytaná domácí zahrádka Plantui Smart Garden nám přinesla velké šance na úspěch. A jak jsme dopadli?

Domácí zahrádka Plantui

Domácí zahrádka Plantui ve zkratce

Plantui Smart Garden je jedinečná indoor zahrádka. K zahradničení nepotřebujete zeminu, rukavice ani žádné motyčky nebo konev na zalévání. Navíc „zasadit“ požadované bylinky zabere maximálně 2 minuty. Celý přístroj Plantui tvoří dvě části – spodní složí jako zásobník na vodu a živiny, vrchní „poklice“ skrývá LED osvětlení, které vytváří potřebné ideální podmínky pro klíčení a růst bylinek.

  • Krok 1: Do spodní části Plantui nalijete 3 litry vody se 3 lžičkami potřebných živin
  • Krok 2: Vyberete si bylinky, které chcete vypěstovat a vsadíte jejich kapsle do určených drážek
  • Krok 3: Zapnete Plantui a čekáte, až bylinky vyklíčí a objeví se první lístky (což trvá cca 5 dní)
  • Krok 4: Necháte Plantui, aby dělala svou práci, a jen postupně zvedáte vrchní část s LED lampami podle toho, jak bylinky rostou – tím zamezíte, že by se lístky bylinek popálily
  • Krok 5: Sklízíte, co jste (si) zaseli 😊

Plantui během celého procesu na bylinky střídavě svítí a střídavě je nechává „spát“. Zároveň je každý den zavlažuje – což se projevuje mírným vrčením a vibrováním celého přístroje. Pokud by náhodou došla voda, začne Plantui samo modře blikat (to se nám ale nestalo několik prvních týdnů).

Domácí zahrádka Plantui
Pěstování bylinek s Plantui zvládne každý. Zvládli jsme to totiž i my!

Ale to není všechno!

Planuti je totiž doopravdy inteligentní. Jak jsme zmínili výše, LED světla automaticky rozsvítí na 16 hodin a na 8 hodin je nechá zhasnutá. Pokud by vám svícení z nějakého důvodu nevyhovovalo (např. bylo příliš rušivé), stačí Plantui na 3 vteřiny „pohladit“ a zahrádka se uspí dřív.  Pokud jedete na delší dobu mimo domov, Planuti můžete nastavit na „prázdninový režim“. Ruku přiložíte na 10 sekund na vršek zahrádky a LED světla začnou svítit červeně – voda se tak začne čerpat pomaleji a bylinky porostou menším tempem.

Domácí zahrádka Plantui
Zahrádka Plantuie je nejen inteligentní, ale také krásně vypadá.

Čerstvé chutě bylinek

Kapslí na výběr máte spoustu – od základních jako bazalka, oregano, majoránka až po exotické bylinky jako právě naše tatsoi, choi nebo koriandr. Skvělé je, že nemusíte pěstovat jen jednu bylinku, ale zasadit můžete rovnou 6 různých!

Sběr vypěstovaných bylinek

Bylinky rostou cca 3-5 týdnů, potom už je můžete začít využívat při vaření oblíbených pokrmů a ony vám budou stále dorůstat. Sběr pak trvá mezi 25 až 70 dny. Víc jak měsíc můžete vymýšlet a zkoušet nové recepty a chutě.

Domácí zahrádka Plantui
Plantui jsme vyzkoušeli přímo v Bonami – kromě toho, že funguje jako efektní dekorace, můžete si s ní(m) povídat; jméno a pohlaví už je na vás. 😊

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate