DIY záložky do knížek snadno a rychle!

A máme tu konečně březen. První jarní měsíc, čas úklidů, detoxů a prvních teplejších dnů. Věděli jste ale, že březen je také měsíc knihy a čtenářů? V celé republice již po šesté startuje tradiční kampaň, do které se zapojují knihovny i nakladatelé s nejrůznějšími akcemi. A protože jsme i my v Bonami vášniví čtenáři, rozhodli jsme se dát dohromady šest tipů na DIY záložky, které vám zpříjemní čtení.

DIY-Washi-Tape-Bookmark
Zdroj: Zakka Life, How About Orange

Zbožňujeme washi pásky! Dají se využít na milión způsobů a všechny vypadají skvěle! A jinak tomu není ani u záložek. Stačí jen jednoduše složit do trojúhelníku kousek papíru, přelepit ho washi páskou a máte parádní záložku, která bude zdobit růžek stránky. Podobně můžete polepit i do obdélníku vystřižený tvrdší papír a oživit ho třeba citátem z vaší oblíbené knížky.

07inbook_1494
Zdroj: Idle Hands Awake
Idle Hands Awake
Zdroj: Idle Hands Awake

Geometrické vzory nás baví nejen v interiéru. Opět si vezměte obdélník z tvrdšího papíru, štětec, barvy a malujte! Aby byly linie přesné, opět vám pomůže washi páska, kterou snadno ze záložky zase strhnete, aniž by se papír poničil.

DIY-Chunky-Tassel-Bookmarks3
Zdroj: Homey oh my!

Sháníte dárek pro milovníka knih, ale neodvažujete se mu koupit knížku, abyste se opravdu trefili do jeho vkusu? Darujte mu vlastnoručně vyrobenou záložku! Tento glamour kousek máte hotový raz dva, ale co úspěchů s ním sklidíte. Kousek tvrdšího papíru vystřižený do obdélníku pomalujte zlatou fixou a pomocí děrovačky vystřihněte malou dírku na střapec. Na ten budete potřebovat vlnu, kterou obmotáte kolem kousku kartonu nebo prstů, rozstřihnete, svážete uprostřed a u jedné strany.

Lonnie Jacobsen
Zdroj: Lonnie Jacobsen
Lonnie Jacobsen
Zdroj: Lonnie Jacobsen

Roztomilá lištička jako záložka? No jasně! Stačí si jen stáhnout předlohu na blogu Lonnie Jacobsen, vytisknout na tvrdší papír a řezacím nožem obtáhnout spodní obrys lišky.

bk2
Zdroj: Design Mom

Bambulky se dají využít i jinak, než jen jako ozdoba na čepici. Třeba i na záložku! K ruce si vezměte vlnu, vidličku a nůžky. Nejprve omotejte vidličku vlnou, pak všechny vrstvy uprostřed svažte a sundejte z vidličky. Následně rozstřihnete po stranách a máte hotovo.

designsponge_gemstone_bookmarks
Zdroj: Design Sponge

A nakonec tu máme super jednoduché, ale za to parádně stylové záložky. Předlohu najdete na blogu Design Sponge. Tu si vytiskněte, vystřihněte a je to! Máte tak najednou čtyři krásně sladěné záložky, které jen tak nikdo nemá.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate