DIY tipy na vánoční dekorace

Jakkoliv je dnešní doba hektická, většina z nás se asi shodne na tom, že Vánoce stále platí za klidné a příjemné svátky. Člověk by měl relaxovat a užívat si vzácné chvíle v roce. Shánění dárků, pečení cukroví a vánoční výzdoba totiž vůbec nemusí být stresovou záležitostí, ale naopak příležitostí k relaxu a odpočinku. Skvělou terapií může být třeba výroba vlastních dekorací, které vykouzlí dobrou náladu i osobitou vánoční atmosféru.

Originálně zabalené dárky

Zkuste si pohrát s washi pásky, skládáním papíru nebo jednoduše využijte možnost vytisknout si originální balící papír.

Jelen
K originální DIY květině přidejte originální obrázek podle vkusu obdarovaného a máte zaručenou radost ještě před rozbalením.) Návod najdete tady.
WashiAngels
Iniciála z washi pásky a slepovaní andílci jsou z finského blogu Oi Paketti!. Papír s motivem padajícího sněhu si můžete stáhnout tady.

Originální vánoční ozdoby

Papírové diamanty nebo koule jsou stylově čisté a moderní, skleněné baňky s pokladem uvnitř pohádkově krásné a ozdoby z kruhu na vyšívání rozhodně netradiční. A kdo zatouží po Vánocích s uměleckým rozměrem, může si zkusit vytvořit ilustrované baňky.

DIYozdoby
Skleněné baňky naplňte podle vlastní fantazie, ozdobu z vyšívacího kruhu si můžete stvořit podle těchto instrukcí. Návod na papírové diamanty a koule najdete tady a tady.
1
Ilustrované baňky z blogu Voyages of the Creative Variety.

Originální vánoční stromky 

Alternativa pro odvážné milovníky netradičních řešení: Vánoční stromek z žebříku, starých prken nebo provázku připevněného washi pásky.

Stromecek
Zdrojem fotek DIY vánočních stromků je Pinterest.

Originální zábava pro děti

Zatímco rodiče před Vánoci neví, co dřív, pro děti je čekání na Ježíška naopak nekonečně dlouhé. Zkuste je zapojit do příprav a to nejlépe zábavnou formou. Co třeba takhle adventní sklenice, ze které se každý den bude vytahovat nějaký úkol? Povinnosti jako je úklid pokojíčku nebo pomáhání při pečení cukroví budou střidat lístečky s nápisy „pití horkého kakaa“, „napsat dopis Ježíškovi“ nebo třeba „omalovánkové odpoledne“, pro které můžete využít třeba obří omalovánky na zeď z webu Mr Printables.

AdventJar
Adventní sklenice z webu Handmade Charlotte.
giant-christmas-tree-coloring
Vánoční omalovánka z webu Mr Printables.

S dětmi také můžete skládat papírové hvězdičky známé jako Chinese Lucky Stars. Přesnou historii téhle skládačky jde dneska už těžko zjistit, v každém případě je ale spojena s láskou a přátelstvím, jejichž intenzitu a význam určuje počet vyrobených a darovaných hvězdiček. Také si při jejich skládání můžete něco přát anebo je jednoduše pojmout jako krásnou dekoraci, která zkrášlí interiér nejen na Vánoce.

LuckyStars
Papírové hvězdičky jsou jen samy o sobě krásnou dekorací. Zdrojem fotek je Pinterest.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate