DIY stravovací deník aneb Plánujte a buďte fit!

Za poslední dobu jsme se věnovali tématu jarní očisty už několikrát – ať už to byla reorganizace domácnosti, rady jak se neustále udržovat v pohybu nebo třeba tipy na dokonalé smoothie. Den zdraví, který připadá na 7. dubna, nás přinutil zamyslet se nad zdravím ještě z jiné stránky, a to z pohledu stravování. A protože víme, že to není zas tak jednoduché, připravili jsme pro vás návod na jednoduchý DIY deník, se kterým zkrotíte vaše každodenní stravovací návyky!

DIY stravovací deníček

Také se vám stává, že stojíte v obchodě a koukáte smutně kolem, protože se vám z hlavy vypařilo, co jste to vlastně chtěli vařit a co potřebujete nakoupit? S praktickým plánem se vám to už nikdy nestane! Stačí si jednou nebo dvakrát týdně sednout a dopředu naplánovat, co všechno budete jíst. Nejen, že tak zkrotíte své chutě a budete mít jasný plán, ale zároveň nakoupíte jen to, co pak opravdu spotřebujete. A žádná potravina nepřijde nazmar!

A protože krásy a inspirace není nikdo dost, vyrobili jsme si pro takové plánování speciální zápisník s parádními vychytávkami!

Co budeme potřebovat?

pěkný zápisník, my použili zápisník od značky Languo, kterou znáte i z Bonami
washi pásky
– malou plastovou obálku
– lepicí papírky všech barev
– výstřižky z časopisů (záleží na vaší fantazii)
– fixy, pastelky

DIY stravovací deníček

DIY stravovací deníček

Při jakémkoliv stravovacím režimu nebo dietě je potřeba myslet na několik bodů, kterých se chceme držet. Pravidelný příjem zeleniny, ovoce, ryb nebo dostatečný pitný režim, to jsou věci, které musíme mít stále na paměti. A ještě lepší je, mít to všechno pěkně na papíře. Nejprve jsme proto na desky zápisníku nalepili speciální stránku s těmi nejdůležitějšími body, které chceme mít stále na očích. Využijte na to washi pásku, kterou pak zase jednoduše odlepíte aniž byste desky poškodili, a seznam kdykoliv můžete vyměnit. S deskami zápisníku ještě nekončíme. My jsme je ještě dozdobili motivačními hesly a nalepili na ně malou plastovou obálku, do které jsme schovali papírky na nákupní seznam.

A zbytek je už jen na vaší fantazii a potřebách. Barvy, obrázky z časopisů, oblíbené recepty nebo tipy na zdravé potraviny, které toužíte ochutnat, zkrátka cokoliv vás jen napadne!

DIY stravovací deníček

DIY stravovací deníček

DIY stravovací deníček

Plánujete si svůj jídelníček? Co děláte pro své zdraví? Podělte se s námi o vaše rady, tipy a zkušenosti, a pokud byste se pustili do podobného DIY stravovacího deníčku, pochlubte se nám fotkou na Instagramu pod hashtagem #bonamidiy!

Foto: Anna Czarnoba, Małgorzata Chodyna

Komentáře

komentářů

2 komentáře

    • Barbora Votavová Reply

      Nebojte, na svačinky nezapomínáme! :) Tohle je jen malá ukázka, ale deník si můžete přizpůsobit přesně podle vašich potřeb. :) Hezký den, Bára

Leave A Reply

Navigate