DIY na dlouhé zimní večery: Papírové misky

Papírové DIY je naše srdcovka. Stačí pár pomůcek a uděláte doma takové parády! Tentokrát vám Jana Ardanová ukáže, jak si ze starých novin vyrobit misky, které můžete pomalovat a vyzdobit, jak jen chcete. Jana sáhla po zlaté fólii a vytvořila kousek, který působí luxusně a doma ještě více podtrhne kouzelnou zimní atmosféru. Tak co, troufnete si na ně?

IMG_2611_zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Co budeme potřebovat?

– staré noviny
– misku, hrnec a cedník
– vodu, mouku a lžíci
– bílou barvu
– kousky zlaté fólie
– lepidlo
– tužku, štětec
– lesklý lak ve spreji

1._zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Nejprve si do hrnce natrháme na kousky staré noviny a zalijeme horkou vodou. Pomalu promícháme a jakmile se papír trochu nasákne, povaříme asi 10 minut. Poté necháme směs vychladnout, aby se zase trochu rozložila, a dáme opět na 10 minut povařit. Necháme chvilku stát, pak zcedíme a vymačkáme přebytečnou vodu. V misce si vyrobíme řidší lepidlo z hrnku mouky a jednoho hrnku vody. To pak nalijeme na novinovou směs a promícháme.

6._zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Směs poté dáme do misky a přimáčkneme na stěny. V misce by měla být asi půl centimetrová vrstva novinové kaše. Kaši necháme pořádně vyschnout. Pokud jste netrpěliví, můžete sušení urychlit pomalým ohříváním v mikrovlnné troubě.

7._zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Hmotu oddělíme od misky a natřeme bílou barvou. Podle potřeby naneseme klidně 2 až 3 vrstvy a dáme zase oschnout. Jakmile je miska suchá, nakreslíme si na ní požadovaný vzor pomocí tužky. Poté si na ní poklademe kousky zlaté fólie a potřeme opatrně lepidlem, kterým fólii postupně uhladíme. Necháme alespoň 2 hodiny stát a přebytečné kousky fólie smeteme. Na závěr misku postříkáme lakem ve spreji a máme hotovo!

IMG_1878_zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví mě vyrábět pěkné věci, od praktických bytových doplňků, po dekorace na zahradní oslavu. Bydlíme u lesa, který je pro mě inspirací v každém ročním období. Mám ráda stromy, jeden jsme měli už i v kuchyni a na další plánujeme postavit malý domeček.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate