Víkendové DIY: Květinový věnec podle Ateliéru Papaver

Není krásnější dekorace než čerstvé květiny. A moc dobře to ví i slovenský Ateliér Papaver, který se s námi podělil o svůj jednoduchý návod na DIY květinový věnec!

Záleží pouze na vaší fantazii, jak květinový věnec do interiéru zakomponujete. Bude mu to slušet na stole, komodě, ale skvěle vypadá i zavěšený na stěně nebo na vchodových dveří. Tak hurá na procházku pro květiny a jdeme na to!

květinové DIY
Foto: Ateliér Papaver

Co budeme potřebovat?

– slaměný věnec
– zahradní nůžky
– drát
– nůžky na drátek
– rostliny (vrba, eukalyptus, blýskalka, luční kvítí atd.)

Nejprve si pomocí zahradnických nůžek nastříháme připravené květiny na velikost asi 10 cm. Listy vrby stačí jen rukou odtrhnout od hlavního stonku tak, abychom měli každý lístek zvlášť.

DIY z květin
Foto: Ateliér Papaver

Poté si okolo slaměného věnce omotáme drátek. Konec drátu dlouhý zhruba 10 cm necháme trčet a věnec ještě několikrát obtočíme.

DIY z květin
Foto: Ateliér Papaver

Z rostlinek si vytvoříme malé svazky, které budeme postupně přikládat na věnec. Každý svazek je potřeba ovinout drátkem, aby pěkně držel na svém místě. Jeden svazek přiložte na vrchní část věnce, jeden na vnitřní okraj a jeden na vnější, dokud ve směru hodinových ručiček nepokryjeme celý obvod věnce.

DIY z květin
Foto: Ateliér Papaver

Jakmile pokryjeme celý věnec, napojíme se na trčící drátek a uděláme uzel. Zbytek drátku odstřihneme. Pak zbytek drátku vezmeme a ohneme tak, abychom vytvořili očko na zavěšení. Poté vezme konce drátku a zapíchneme do věnce, aby byly pěkně schované.

květinové DIY
Foto: Ateliér Papaver

A je to! Teď už se jen můžete kochat novou a voňavou dekorací!

květinové DIY
Foto: Ateliér Papaver

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate