DIY geometrický věšák na zeď

Udělat si minimalistický věšák, jako vystřižený z časopisů o interiérovém designu, za cenu 195 Kč? Ano! Jako milovníci designu jsme tuhle výzvu přijali. A protože je výsledek jedním slovem úžasný, nemůžeme si ho nechat jen tak pro sebe. Tak jdeme na to!

Foto: Kateřina Merklová
Foto: Kateřina Merklová

Co budeme potřebovat?

  • dvě měděné duté tyče o velikosti 1,2 metru a 60 cm (my jsme je koupili v pražské Feroně na Ortenově náměstí)
  • 5 m dlouhý provaz (použili jsme přírodní šňůru na prádlo)
Celý postup vytvoření věšáku je velmi jednoduchý. Foto: Kateřina Merklová
Celý postup vytvoření věšáku je velmi jednoduchý. Foto: Kateřina Merklová

Postup vytvoření věšáku je velmi jednoduchý.  Než začneme se šňůrou pracovat, doporučujeme oba její konce zacelit voskem (stačí jen namočit do horkého vosku). Šňůru na prádlo pak protáhneme nejprve delší tyčí tak, abychom měli na obou koncích cca stejnou délku. Z jedné strany pak protáhněte šňůru také kratší tyčí.

Druhý konec šňůry koukající z delší tyče pak protáhněte kratší tyčí tak, aby se vám spodní část trojúhelníku spojila dohromady (šňůra tak bude v kratší tyči provlečená dvakrát). V tuto chvíli máme prakticky hotovo, protože stačí už jen oba konce spojit. (fotopostup si můžete prohlédnout na obrázku výše)

Foto: Kateřina Merklová
Využití věšáku je variabilní a můžete z něj snadno udělat originální interiérový doplněk měnící se třeba podle sezóny. Foto: Kateřina Merklová

Pak už jen vyberte vhodné místo na zdi, navrtejte skobu a je to. Co na věšák pověsíte je čistě na vás. My jsme zvolili oblečení a doplňky, ale umíme si představit třeba i kabelky, brýle, ale věšák by jistě našel uplatnění i třeba v kuchyni na utěrky.

Foto: Kateřina Merklová
Foto: Kateřina Merklová

Komentáře

komentářů

1 Comment

  1. Skvele! Slecna Katerina Merklova je moc sikovna. Vic takovych DIY od ni! :)

Leave A Reply

Navigate