3 pravidla, podle kterých zařídíte senzační dětský pokoj pro sourozence

Sourozenci, kteří bydlí spolu, mají prý bližší vztahy, učí se toleranci a kompromisům. Jak zařídit pokoj pro sourozence, ve kterém budou spokojeni? Poradíme vám, na jaké části pokojíček rozdělit, jaké vychytávky do něj pořídit a jak správně vybrat postele, skříně a úložné prostory.

Palandy versus vyvýšené postele

Jsou palandy stále ještě v kurzu? To záleží na jedné věci. Když se dítě na horní posteli posadí, bude mít nad hlavou prostor alespoň 50 cm? Pokud ano, palandy jsou pro vás skvělou možností. Jestli bydlíte v paneláku, kde jsou stropy obecně nižší, doporučujeme vybrat jiné řešení. 

Vyzkoušejte vyvýšené postele. Lůžko není umístěno tak vysoko a volný prostor pod ním můžete využít na psací stůl, skříň, nebo jako místo na hraní. Nebo dvě klasické postele poskládejte do písmene L. Naplno tak využijete prostor v rozích. Teď už víte, které postele jsou pro vaše děti ty pravé. Stačí už jen vybrat ty nejhezčí.

Bonami tip: Vybíráte novou dětskou postel? S naším průvodce půjde nákup hravě >>>

Pro správný vývoj dětských páteří je důležité, aby děti nespaly na rozkládacích gaučích ani proleželých matracích. Každé dítě by mělo mít i vlastní pracovní stůl, aby se mohly děti učit současně a nezávidět si, že jeden si může hrát a druhý ne.

Spaní na palandě děti milují.
Palandy vám ušetří mnoho místa. Spodní patro uvítají menší děti, starší sourozenec může spát nahoře.

Dětský pokoj pro sourozence: Jak zatočit s nepořádkem?

Znáte to. Děti mají spoustu věcí. Hračky, knížky, sportovní vybavení, sezónní oblečení… Kam s tím vším? Na oblečení jim pořiďte jednu velkou a prostornou šatní skříň. Každé dítě bude mít vlastní poličky a šuplíky, jejichž úklid bude mít na starosti.

Až skončí čas her, uloží si hračky do různě velkých boxů, kontejnerů a krabic. Ty lze schovat pod postel nebo stůl, takže nezaberou tolik místa. Za minutku je pokojíček krásně uklizený. Školní děti by měly mít nějaké místo, kam si mohou uložit sešity a učebnice. Pak už se nemusíte bát, že si je mladší sestřička splete s omalovánkami. Využijte pracovní stoly s šuplíky a policemi.

Pokud máte možnost, nechte alespoň malou část místnosti volnou a udělejte z ní místo na hraní. Stačí pořídit měkoučký koberec, aby děti neseděly na tvrdé a chladné podlaze. Body navíc, když jim vyberete koberec se silnicí, železnicí nebo se zvířátky.

Jak zařídit, aby si děti samy uklízely? Pomůžu boxy na hračky od značky LEGO®.
Úklid hrou aneb barevné LEGO® boxy na hračky motivují děti k uklízení pokojíčku.

Dopřejte dětem vlastní soukromé místečko

Ve společném pokoji bývá největší strašákem nedostatek soukromí. Obzvlášť u školních dětí a teenagerů. I když i malé děti chtějí mít možnost si někam schovat své tajné poklady. Řešením je přepažit místnost například paravánem nebo knihovnou. Do hrací části postavte stan, ze kterého uděláte bunkr pro děti. Abyste zajistili co nejvíce soukromí, stan můžete pořídit i nad postel. Kombinace hip hopu a zpívánek zatím nejde moc dohromady. Koupí kvalitních sluchátek uděláte radost starším dětem i sobě.

Na zařizování pokojíčku nemusíte být sami. Děti jsou v tomto případě nejlepší designéři a rády vám poví, co by se jim líbilo. Nechte každému sourozenci jednu stěnu, kterou si bude moct sám navrhnout a vyzdobit dětskou dekorací. Zbytek stěn volte v neutrálních barvách jako jsou bílá, béžová nebo světle žlutá.

Soužití sourozenců v jednom pokojíčku bude vždy tak trochu boj. Pokud si ale vyslechnete obě strany, co by si v něm přály, vždy dokážete dosáhnout kompromisu a z pokoje pro sourozence uslyšíte hádky jen zcela výjimečně.

Komentáře

komentářů

Navigate