designSUPERMARKET 2014

Centrum Prahy na čtyři prosincové dny opět ožilo designem. V Domě U Minuty na Staroměstském náměstí se letos na podzim už potřetí usadili talentovaní autoři, kteří v krásných prostorách pozdně gotické stavby z počátku 15. století prezentovali svou aktuální tvorbu. Osmého ročníku mezinárodního festivalu designSupermarket se zúčastnilo více než 80 českých i zahraničních designérů a značek z různých oblastí včetně módy, šperků nebo interiérových doplňků. Několika z nich je věnován následující text.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
designSUPERMARKET 2014/NAPOLI

NAPOLI

Volné uskupení ilustrátorek Martina Kupsové, Alžběty Skálové a Alžběty Zemanová se pohybuje NA POLI ilustrace, designu a autorské i volné tvorby. Absolventky ateliérů Ilustrace a Typografie na pražské UMPRUM se věnují tvorbě knih, papírových skládanek, ale i potiskům na oblečení, které představily právě na designSUPERMARKETU. K vidění byly dětské trička a sukně, které měly jeden společný prvek-potištěnou kapsu fungující jako malá ilustrovaná skrýš. K vidění ale byly také flipbooky, papírové závěsné objekty nebo vánoční přáníčka.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
NAPOLI

studioMUCK

Projekt tří mladých designérů na festivalu představil mimo jiné minimalistické vánoční ozdoby z kovu, které jsou originální alternativou k barevným baňkám a třpytivým dekoracím na stromeček. Svůj čistý styl studio promítá i do svých projektů z oblasti interiérového designu, mezi které patří například rekonstrukce a rozšíření letenského Bistra 8 nebo návrh dětského pokoje pro malého Olivera.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Ozdoby na stromek od studiaMUCK
muck
Návrh dětského pokoje od studiaMUCK

VJEM

Studio založené v roce 2013 pracuje s přírodními materiály, které ručně obrábí. Inspiruje se krásou čisté geometrie, která v kombinaci s porcelánem, sklem a světlým dřevem vede ke křehkému výsledku. Designérské trio, které tvoří Světlana Koženova, Adam Gigler a Samuel Gigler, na výstavě představilo novinky z kolekce geometrického porcelánu, odkládací dřevěné stolky nebo servírovací prkénka.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
VJEM

MORPHE by Kristýna Malovaná

Spoluzakladatelka studia MORPHE, která na společných zakázkách pracuje se Zbyňkem Krulichem, se tentokrát představila sama za sebe.  Nás zaujal její piknik stolek, jehož tenké kovové nožky zvládnou jakýkoliv terén. Stolek se navíc dá rozložit a snadno tak přenést ve speciální tašce, která je součástí balení.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

STOLEK_KM_web-hires-723x1024
Piknik Stolek od Kristýny Malované ze studia MORPHE, autorkou ilustrace je Mariana Dvořáková

Fashionclash

Česká premiéra prodejní výstavy holandského designu od pěti mladých tvůrců představila oblečení, boty, šperky i doplňky do interiéru. Naše designová srdce vzplanula při pohledu na trička od návrhářky Judith van Vliet opatřená jejími ilustracemi. Zajímavé byly také grafické motivy od Joelle Boers, které nechává tisknout na oblečení, šátky, polštáře a další textilní doplňky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Triko od Judith van Vliet
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Judith van Vliet pózuje s polštářem potištěným jejím motivem.

njustudio

Německé studio má samé skvělé nápady. Třeba ozdoby na stromeček v podobě exotického ovoce, které dodají Vánocům tropickou atmosféru. Nebo stojan na časopisy, který zároveň funguje jako praktická stolička. A taky geniální nabíjecí stoleček, který navždy vyřeší problém s věčně nedostupnou zásuvkou. Stolek je pořád po ruce, vypadá hezky a navíc je jeho součástí praktická plstěná kapsa na uložení telefonu a dalších právě nabíjených zařízení.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

njustudio-stromer-lamp-u3-2
Nabíjecí stolek Stromer od njustudia
1476006_905187626159328_8042457846322965398_n
Melounová ozdoba na stromeček od njustudia

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate