Designové akce 2016, na kterých nesmíte chybět

Potřebujete pořádnou dávka designové inspirace? Chcete vědět co je trendy? I tento rok se uskuteční hned několik přehlídek českého a zahraničního designu, které představí nové trendy, nápady a mladé umělce. Podívejte se na naše tipy, které akce byste letos neměli rozhodně minout!

Design Shaker

Kdy? 17. – 20. 3. 2016
Kde? v Praze

Design Shaker je přehlídka českého i zahraničního interiérového designu, nábytku a dekorací, která propojuje jak designéry, samotné výrobce, tak i jejich zákazníky. Pátý ročník proběhne opět v pražských Letňanech souběžně s veletrhy FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. A stejně jako vloni, i tentokrát bude Design Skaher rozdělen na tři různé sekce – Big Deal (novinky, trendy a praktické ukázky), Fresh space (ukázka prací mladé generace designérů) a Field office (prezentace architektů a interiérových designérů).

Design Shaker
Foto: Design Shaker

Zlin Design Week

Kdy? 25. 4. – 1. 5. 2016
Kde? ve Zlíně

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pořádají druhý ročník úspěšné akce Zlin Design Week s cílem přinést moderní design do ulic města. A tentokrát se bude vše točit kolem tématu Prachy. Těšit se můžete na interaktivní diskuze a přednášky nebo také na soutěž Talent design, ve které se předvedou mladí čeští designéři.

zlin
Foto: Zlin Design Week

Prague Design Week 2016

Kdy? 2 . – 8. 5. 2016
Kde? v Praze

Designérská přehlídka Prague Design Week, která se zaměřuje na vyprávění příběhů designu a ukazuje produkty od samého počátku až k hotovému výrobku, se bude letos konat již potřetí, a stejně jako v minulém roce se uskuteční v Kafkově domě. Čeká vás více než 70 vystavovatelů, bohatý doprovodný program a 7 dní plných designu!

week
Foto: Prague Design Week

Designblok 2016

Kdy? 27. – 31. 10. 2016
Kde? v Praze

I letos se uskuteční nejočekávanější designová událost v Česku. Mezinárodní přehlídka designu Designblok 2016 proběhne stejně jako vloni v prostorách Výstaviště Praha Holešovice. Tradičně představí aktuální novinky ze světa designu. K vidění budou instalace špičkových českých i zahraničních designérů a návštěvníci budou mít možnost navštívit také nejrůznější výstavy.

designblok
Foto: Designblok

Meat Design

Kdy? 24. – 27. 11. 2016
Kde? v Ostravě

Co navrhují čeští designéři a co prodávají české značky? To uvidíte na třídenní prodejní přehlídce v Ostravě, která bude zaměřená především na nábytek, svítidla, bytové doplňky a architekturu. V rámci výstavy, kde si budete moci vyhlídnuté kousky zakoupit domů, vás čeká bohatý doprovodný program – přednášky, projekce, besedy, workshopy a spousta dalšího!

meat
Foto: Meat Design

Komentáře

komentářů

4 komentáře

  1. Karolína Skórková Reply

    Meat design Ostrava bude v termínu 24. – 27.11. 2016 :-) Díky za zmínku a prosím edit termínu :-) Karolína / Meatdesign

    • Barbora Votavová Reply

      Děkujeme, už to máme správně. Popletli jsme to s loňským termínem. :) Bára

Leave A Reply

Navigate