Design tip: Bratislavská kavárna z lodních kontejnerů

Kontajner Riviéra stojí na začátku bratislavské městské části Karlova Ves. Přesněji na velké křižovatce, kde to lidmi celý den jen žije. Netradiční kavárna tak tvoří pomyslnou vstupní bránu do městské části, kde až doposud nebyl podnik, ve kterém byste si mohli v příjemném prostředí vychutnat dobrou kávu a snídani.

Kontajner Riviéra okamžitě upoutá vaši pozornost. Netradiční stavba je totiž poskládaná z lodních kontejnerů. Celý projekt je eko-friendly a aby bylo i kolemjdoucím jasné, co se v lodních kontejnerech děje, je na několika místech prosklený. Kontejnery ještě doplňuje dřevěná terasa a příjemné posezení venku pod velkým stromem.

kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová
kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová

Na celém projektu Kontajner Riviéra se podílel architekt Oliver Kleinert, který už má za sebou několik podobných „kontejnerových“ staveb. Rád propojuje staré věci s recyklovanými a do svých projektů zároveň zapojuje lidi, kteří mají problém sehnat si práci.

Na samotném interiéru pak spolupracovali Juraj Výboch a Dana Kleinert, kteří si s kavárnou opravdu vyhráli. Na první pohled vás zaujmou nejen dokonale sladěné textilie, zrenovovaná starožitná křesla a židle, ale třeba také svítidla vyrobená z opěradel školních stoliček.

Kontajner Riviéra ale není jen kavárna. Současně působí i jako stylová galerie.

kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová
kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová
kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová

Vůbec nezajímavější částí bratislavské kavárny je však kuchyně. Právě zde vzniká všechno to lehké a úžasné jídlo připravené z čerstvých sezónních surovin. Každý den si tu tak můžete vychutnat hlavní jídlo a polévku. Kontajner Riviéra zároveň klade velký důraz na kvalitní kávu. Tu připravují z 9 Grams Coffee, která pochází z pražírny na Slovensku.

kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová
kontajner Riviéra
Foto: Jaja Jenčová

A jaké jsou vaše tipy na zajímavá místa ať už v Česku nebo za hranicemi? Podělte se o ně v komentářích!


Jaja Jenčová

Žiju v Bratislavě, je mi 34 let, mám 2 dcery, doma 1 workoholika a 2 online stránky LeSimple.sk & LeMini.sk. Ráda píšu o všem, co mě zajímá.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate