Dara bags: Šijeme kabelky s duší

Výrazné kabelky, které mají šmrnc. Tak by se daly popsat kabelky české značky Dara bags, které ručně šije tým zkušených švadlen v jedné staré tovární čtvrti v Ostravě. Romantické místo, přátelská atmosféra a láska k řemeslu přispívají ke vzniku kabelek, které mají duši. A my vám je s radostí nabízíme v aktuální kampani na Bonami. Zakladatelkou a hlavní designérkou značky je Darina Hubáčková, která nám své kabelky přiblížila v následujícím rozhovoru. 

IMG_1235
Zakladatelka značky Dara bags Darina Hubáčková v obklopení svých kabelek, zdroj: archiv značky Dara bags, foto: Rostislav Šimek

První kabelky jste začala šít před pěti lety sama v obývacím pokoji. Dokázala jste si tehdy představit, jaký hit z kabelek Dara bags bude?

Ve svých začátcích jsem si nepředstavovala asi vůbec nic. Nic jsem nečekala, nic neplánovala. Prostě jsem navrhovala a šila, hrozně mě bavilo realizovat nápad, který se mi vylíhl v hlavě. A ještě lepší pak bylo zjištění, že se mé výrobky lidem líbí, a že je chtějí. Teprve poměrně nedávno jsem si uvědomila, že Dara bags vyrostlo do podoby, kdy začíná být populární. Mít „darabagsku“ je dnes snem mnoha českých žen.

Kabelky Dara bags. Zdroj: archiv značky, fotograf: Rostislav Šimek
Kabelky Dara bags, zdroj: archiv značky, foto: Rostislav Šimek

Kabelky Dara bags zaujmou výběrem barev, motivů i funkčními detaily. Čím se inspirujete při navrhování nových modelů?

Kabelka jako taková musí především barevně lahodit oku, to je základní kritérium, kterým se v Dara bags řídíme. Nehezkou barevnou kombinaci, byť třeba na přání zákaznice, raději vůbec neušijeme, prostě nechceme, aby naše logo nesla jakkoli nepovedená taška.

Střihově se vždy snažíme o nějakou designovou vychytávku. Například kabelky typu Ring nebo Bubble jsou rafinovaně překlapovací. Kabelka Dariana skládaná z několika barevných pruhů má zase pod každým zipem funkční kapsu, což překvapí vždy.

U každého střihu klademe také důraz na funkčnost, takže už při samotném vzniku nové darabagsky přemýšlíme i o nejmenších detailech jen proto, aby vše fungovalo tak, jak má.

Tašky podle návrhu Dariny Hubáčkové stříhají a šijí zkušené švadleny s dlouholetou praxí. Zdroj: archiv značky Dara bags
Tašky podle návrhu Dariny Hubáčkové stříhají a šijí zkušené švadleny s dlouholetou praxí, zdroj: archiv značky Dara bags

V poslední době se objevují nové obchody s módou nebo designem, které zároveň fungují jako kavárny. Neplánujete něco podobného zavést u svých dvou kamenných prodejen v Praze a Ostravě?

Plán na netradiční prodejní prostor s kavárnou máme v hlavě již dlouho, bohužel ale chybí čas na jeho realizaci. Pokud se do kavárenství pustíme, tak rozhodně pouze v Praze, v Ostravě projekt podobného charakteru nemá smysl. Kamennou prodejnu máme jen na pražském Andělu (v Ostravě funguje pouze ateliér, do kterého se lze přijít podívat po předchozí domluvě), pražský obchod nehodláme rozšiřovat, v případě kavárny bychom si našli zcela nové, něčím netypické místo.

České ženy se do kabelek Dara bags zamilovaly. Které typy kabelek si jejich srdce získaly nejvíc?

Nejoblíbenější a také nejprodávanější je volnočasová kabelka typu Dariana. Na přání našich zákaznic ji vyrábíme již v několika velikostech (Big, Middle a Mini), a dokonce jsme na jejím střihovém základě vyvinuli obal na mobil s názvem Darianka. Druhou nejvyhledávanější darabagskou je kabelka Sweet Angel Bell – elegantní kousek s koženými uchy ve výrazných barevných kombinacích.

Kabelky1
1. Dariana middle no. 1046 2. Dariana big no. 91 3. Sweet Angel Bell big no. 104 4. Sweet Angel Bell big no. 198

Kabelky Dara bags se s úspěchem prodávají také na Slovensku. Máte v plánu oslovit i další zahraniční trhy?

Ano, expanzi do zahraničí, především do zemí EU, plánujeme již dlouho, průběžně. Je to běh na dlouhou trať, avšak zároveň velmi nezbytná součást našich obchodních plánů. Nechceme zůstat sedět v našem teplém, bezpečném českém rybníčku. V současné době jednáme o výhradním zastoupení pro Švédsko a Itálii. Rádi bychom „odarabagskovali“ i další evropské země. Tak snad se nám to podaří.

Kabelky Dara bags kromě atraktivních barevných kombinací vynikají také originálními motivy jako je třeba comics nebo módní ilustrace. Pojďte si k nám na Bonami vybrat tu svou darabagsku.

Komentáře

komentářů

13 komentářů

 1. Kabelky jsou jednim slovem NÁDHERNÉ.
  Přesne můj styl.1******************************************************************************************************************************************************************

 2. Jana Frydrychová Reply

  Výborný nápad, je to krása, přeji hodně úspěchu. Jana

 3. Kabelky jsou nádherné.. zajímala by mě cena a kde se dají koupit…děkuji

 4. Irena Fialová Reply

  Dobrý den, kabelky,jsou opravdu kráááásné, neobvyklé, neokoukané, prostě super. Kde by se dala koupit bílá kabelka,růžová ucha, nafocená na třech fotografiích, pod těmi pruhovanými? V nabídce jsem ji nenašla. Děkuji za info.Irena

 5. Nesiji take na zakazku napr prebalovaci tasky?? Dekuji za info.

   • Ještě jednou dobrý den, Nikol, zjišťovali jsme, jaké je situace ohledně tašek na zakázku a ráda bych Vás odkázala přímo na Dara bags, kde se můžete domluvit na konkrétní podobě přebalovací tašky – zde je kontakt info@darabags.com. Přeji příjemný den!

    Martina, Bonami.cz

 6. Dobry den, chcela by som sa opytat kolko stoji kabelka 1-ta s gulôckami. Mala by som zaujem

Leave A Reply

Navigate