Chcete letos vidět zlaté prasátko? Vyrazte na designSUPERMARKET!

„Každý touží drobátko, vidět zlaté prasátko.“ Tuhle větu (na které je jistě víc než drobet pravdy) najdete na úhledně zabalené krabičce, ve které se schovává kovové tajemství každých Vánoc. Zlaté prasátko. Tohle je ale z mosazi a rozhodně nejde o žádného drobečka. Když si ho potěžkáte v ruce, docela to pocítíte. Váží totiž celých 830 gramů. Jeho autorem je talentované trio designérů ze studia Muck, které se rozhodlo ukončit každoroční hladovění, a zlaté prasátko prostě vyrobilo. Pasují k němu také netradiční kovové ozdoby na stromeček a betlém, ve kterém je dubový Josef, jasanová Marie a mosazný ježíšek. Alternativní vánoční kolekci designéři představují na letošním ročníku pražského festivalu designSUPERMARKET, který potrvá do neděle.

DSP2015_33
Zlaté prasátko z mosazi od studia Muck, foto: Iri Novak
DSP2015_34
Vánoční ozdoby z mosazného a měděného plechu od studia Muck, foto: Iri Novak
DSP2015_35
Betlém od studia Muck, foto: Iri Novak

Ve vánočním duchu se nese také prezentace projektu Moles in Holes, u jehož stánku si můžete vyrobit vlastní vánoční papír. Ilustrátorka Tereza Šedivá, která značku založila s japonskou kolegyní Momoko Kudo, připravila papíry, barvu a sadu razítek. Ta ovšem nejsou jen tak ledajaká. Když například chcete otisknout jelena nebo vojáčka, musíte je na papír postupně složit. Razítka se totiž skládají z jednotlivých částí. Díky tomu si pak výsledný motiv můžete vytvořit podle vašich představ. Výtvarnice na festivalu zároveň představují látkovou sadu „Výlet do lesa“, která zahrnuje jelena, strom a houby, nebo třeba skládací papírové velbloudy.

DSP2015_24

DSP2015_22

DSP2015_23
Moles in Holes, foto: Iri Novak

A na co dalšího se v rámci letošního ročníku populární akce můžete těšit? Třeba na komiksy a plakáty od No Ordinary Heroes, na vyprávění příběhů evropského designu nebo na nový porcelán od značky Ema Mamisu. A také na skvělý doprovodný program ve formě diskuzí, přednášek a koktejlů. Když budete unavení, můžete se zašít do čítárny, kde ve společnosti kvalitního čtiva načepráte novou energii. Tu vám dobije také občerstvení od Bistra 8 a dobrá káva v coffee corner. Hlavně se ale nezapomeňte podívat na zlaté prasátko… Kdy jindy budete mít příležitost vidět ho s plným žaludkem?.)

DSP2015_46
European Design Stories, foto: Iri Novak
DSP2015_44
No Ordinary Heroes, foto: Iri Novak
DSP2015_16
Ema Misu, foto: Iri Novak

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate