Chcete bydlet trendy? Vsaďte na půvabný mramor!

Mramor, to je symbol vznešenosti, luxusu a působivé elegance. Zároveň je silný, robustní a nadčasový. Nezapomněli jsme ještě na něco? Ale ano! Mramor a jeho kresba je také jedním z nejoblíbenějších interiérových trendů, kterému s radostí podléháme i my!

5fc052880c595ea4c286d7431e295391
Mramorová stěna je krásným a velmi nápadným prvkem. Doplňte ji proto už jen minimalistickými kousky. | Zdroj: vtwonen.nl, newzealanddesignblog.com

Mramor a především imitace povrchu tohoto vzácného kamene zasáhly svět designu už v loňském roce a letos je k vidění ještě intenzivněji. Specifickou strukturu přírodního materiálu tak najdete na polštářích, tapetách, nádobí i drobných dekoracích.

Mramor ale není v interiérovém designu nic nového. Možná si na něj vzpomenete z domovů našich babiček. Dnes už však není záležitostí pouze koupelen a velkých chladných ploch. Dnes si klidně vystačíte jen s jeho napodobeninou. Krásná kresba mramoru totiž zaujme především na menších dekoracích a nábytku. Právě na malých plochách se mramoru daří nejlépe. Dekorace s mramorovým vzhledem jsou navíc nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jak tento luxusní vzhled dostat do interiéru.

diy_marble_vase_still_61
Vázy, květináče nebo třeba podtácky získají s mramorovou strukturou punc luxusu. | Zdroj: mydubio.com, sugarandcloth.com
IMG_4959
Mramorový motiv si zamilovali nejen designéři, ale také DIY nadšenci. | Zdroj: diycandy.com, vintagerevivals.com

Aby mramor nepůsobil v místnosti příliš chladně, je dobré ho nakombinovat se světlým dřevem nebo pastelovými barvami, které mu dají přívětivější tvář. Letos navíc přichází i v různých barevných variacích. Velmi trendy je podoba zeleného, růžového nebo modrého mramoru. Klasická šedobílá a tmavě šedá je však také stále v kurzu.

HD_E16_V32a
Imitace mramorového povrchu se nejčastěji objevuje v kolekcích skandinávských značek. Můžete ho vidět například na doplňcích dánské značky House Doctor.
KA5591WH_2_
Mramor se nevyhnul ani dekoracím nizozemské značky Present Time.
collage
O tom, že mramor sluší i plakátům, jste se mohli přesvědčit v naší kampani rodinného dua Lila a Lola.

Zamilovali jste se do trendu mramoru? I my v Bonami jsme mu naprosto propadli, a tak jsme pro vás ulovili hned několik kousků s tímto nesmrtelným motivem!

BIANCO_VENATO_IMG_4889
1. Sada 3 úložných krabic Marble | 2. Zápisník Stockholm Marble | 3. Stolek Prairie Marble Chrome, 50x50x50 cm | 4. Mramorový budík LED Brick Marble Click Clock | 5. Hodiny Marble Hexagon White | 6. Kuchyňská utěrka Marble Grey

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate