Vyzpovídali jsme SOB, novou nábytkovou Srdcovku

Nábytek značky SOB jste už na Bonami určitě viděli několikrát, ale pokaždé jste určitě viděli něco nového. Není se ani čemu divit – v této české firmě totiž všichni jedou na plný plyn a v nabídce tak najdete víc než 60 sérií nábytku a dekorací. Vše vyráběné lokálně, poctivě a z masivního dřeva. Přečtěte si rozhovor s manažerem značky, Erikem Hajrapetjanem a mrkněte také na naši poslední spolupráci.

Jak byste vlastními slovy definoval nábytek SOB?

Erik Hajrapetjan: Originalita, poctivost a příroda.

V případě značky SOB neznamená ani masiv nudu.
V případě značky SOB neznamená ani masiv nudu. Foto: SOB Nábytek

Koho a co máte na mysli, když tvoříte nové kousky nábytku?

Erik Hajrapetjan: Vždycky mám radost, když můžeme někomu zútulnit bydlení. Naše představa je přitom jasná: nabídnout originální kousek lokální výroby. To nás vždy nabije novou energií a posune dál.

Vaším nábytkem zařizujete i restaurace a penziony. Preferují tito zákazníci určitý styl nebo si vždy vyberou od každého něco?

Erik Hajrapetjan: Mnohokrát jsme už pomohli restauracím i penzionům získat tu správnou tvář pomocí našich produktů, a jsme za to nesmírně vděční. Zajímavé je, že tito zákazníci často sahají po kolekcích Mexiko a Siena.

Mexiko působí velmi útulně až rustikálně, zatímco ze Sieny dýchá elegance a tlumený luxus. Věříme, že i díky nám se hosté ze všech koutů republiky cítí příjemně a výjimečně, i když jsou daleko od svého domova.

Nábytek SOB - Kvalitní postel vám vydrží celý život.
Kvalitní postel vám vydrží celý život. Foto: SOB

„Nábytek SOB: Originalita, poctivost a příroda“

Nábytek SOB - Kombinace klasického dřeva a moderních židlí dá vaší jídelně vyniknout.
Kombinace klasického dřeva a moderních židlí dá vaší jídelně vyniknout. Foto: SOB

Značka SOB nabízí různé kolekce, například holandský, koloniální nebo anglický. Kde se k jejich vzniku inspirujete?

Erik Hajrapetjan: Stojíme si za tím, že člověk se hodně naučí cestováním. Také proto jezdíme na výstavy po celém světě. Mezi mé oblíbené patří například Šanghaj nebo mnohem bližší Kolín nad Rýnem v Německu. Jednoduše řečeno: rozšiřujeme si obzory, kde se dá.

Vaše kousky jsou vyráběné ze široké palety dřevin jako dub, mangovník, palisandr, mahagon… Máte svého oblíbence nebo milujete každé dřevo stejně? 

Erik Hajrapetjan: Každé dřevo má něco do sebe a je svým způsobem neopakovatelný originál. Snažím se nemít oblíbence, ale kresba palisandru se mi líbí trochu víc, než kresba ostatního dřeva. Úplně mě dostal na jedné ze zahraničních cest a řekl jsem si, že nesmí chybět ani u nás. Palisandrové dřevo je velmi tvrdé a má výraznější strukturu: například na jednom kousku se krásně střídají jasné linie a barvy. Je to úžasná harmonie kontrastů.

Nábytek SOB: Nízký konferenční stolek doladí retro pohovku.
Nízký konferenční stolek doladí retro pohovku. Foto: SOB
Nábytek SOB: Bílá a hnědá nikdy nevypadaly elegantněji.
Bílá a hnědá nikdy nevypadaly elegantněji. Foto: SOB

Jaké novinky chystáte v roce 2017?

Erik Hajrapetjan: Připravujeme hodně nového nábytku a přibude také další ucelená série. Kromě toho plánujeme rozšířit i nabídku kožených sedacích souprav Chesterfield. Nechceme zapomínat ani na dekorace – jsou to právě malé detaily, které umožňují proměnit místnost na opravdový domov. Myslím, že zákazníci Bonami se mají na co těšit. :-)

Nábytek SOB - Masivní dřevo, které dostalo lehkost díky bílé barvě
Masivní dřevo, které dostalo lehkost díky bílé barvě. Foto: SOB

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate