Český Kureli Design: Od zámečnického řemesla k nábytku

Co se stane, když se zámečnická tradice a práce s kovem propojí s navrhování nábytku? Na to jsme se zeptali tvůrců rodinné značky Kureli Design, kteří se právě touto cestou vydali. Jejich díla přenesou i do vašeho domova kousek nádherné atmosféry, jakou známe z moderních loftů v New Yorku či v Paříži. Pokochejte se úplně novou kolekcí na Bonami a pojďte se seznámit s příběhem českého řemesla.

Kudy vede cesta od dlouholeté zámečnické tradice k navrhování nábytku, přece jen je to trochu netradiční posun?

Zákazkovou výrobou v oboru zámečnictví se rodina Kurelů zabývá desítky let, a i když je dnes v čele rodinné firmy již druhá generace, pan Kurel vždycky snil o tom, že by proniknul do světa designového nábytku. Představuje pro něj prostor s nekonečnými možnosti seberealizace při navrhování.

Inšpirované tradičným umením origami, stvorené pre moderné bývanie. Zdroj: Kureli Design
Inspirované tradičním uměním Origami, stvořené pro moderní bydlení. Zdroj: Kureli Design
collage_kureli 2
Geometrie, vůně dřeva a stálost kovu. My jsme této trojkombinaci podlehli. Zdroj: Kureli Design

Jak se v designování nábytku propojuje původní zámečnická profese?

Kov je stále naším hlavním artiklem i při navrhování nábytku. Jeho velkou výhodou je navíc stálost, snadná zpracovatelnost i hezký design. V realizacích se zaměřujeme hlavně na jednouché linie, baví nás industriální styl a geometrické tvary, které jsou v poslední době velmi trendy.

Kdo stojí za návrhy jednotlivých kousků a kam saháte pro inspiraci při tvorbě návrhů?

Inspiraci lze čerpat odkudkoliv, většina návrhů pochází právě z hlavy a pera pana Kurela. Samotná realizace nápadu je pak poměrně dlouhý proces od 3D konstrukce modelu až po výrobu prototypu. V procesu realizace řešíme řadu otázek od rozměrů, použitých materiálů, barevného provedení až k technologickému postupu výroby.

Lokálna výroba zaručí dokonalý dohľad nad kvalitou. Zdroj: Kureli Design
Lokální výroba zaručuje dokonaly dohled nad kvalitou. Zdroj: Kureli Design
Kureli Design tvoria nadšenci pre lokálne veci so svetovým výrazom. Zdroj: Kureli Design
Kureli Design tvoří nadšenci pro lokální věci se světovou tváří. Zdroj: Kureli Design

Vše si tedy od A do Z vyrábíte sami?

Ano, všechny kousky vyrábíme ručně v naší dílně. Převážně se jedná o kombinaci kov – dřevo nebo kov – sklo. Z hlediska kvality dřeva používáme pouze masivní dřevo. Díky tomu, že si vše, kromě samotné výroby skla a zpracování dřeva, vyrábíme sami, máme pod kontrolou kvalitu a můžeme nabídnout dobré ceny.

sdr
Hotový kousek čeká na své první foto. Zdroj: Kureli Design
dav
Čisté línie a přirozené barevné provedení vás nikdy neomrzí. Zdroj: Kureli Design

Máte nějaké sny, kam byste se se značkou Kureli Design chtěli dostat?

Jako milovníci kovu bychom se rádi úplně odevzdali prodeji nábytku. A chceme, aby naše práce a především produkty dělaly radost co největšímu počtu lidí.

Když se řekne domov, co to pro vás znamená?

Domov je místem, kde se setkáváme s našimi nejbližšími a jsme obklopeni věcmi přesně podle našeho gusta. Ať už proto, že se líbí nám či lidem, kteří nám je darovali. Pro takové věci chceme jen to nejlepší – aby dobře vypadaly a uchovávaly si své kouzlo co možná nejdéle. Právě takové kousky se snažíme produkovat. Jsme pyšní, že na svých výrobcích můžeme mít vlastní logo,  díky němuž si každý i po desetiletích při pohledu na náš stůl uvědomil, kdo stojí za jeho výrobou.

Jaké je tedy ideální bydlení podle Kureli Design?

Milujeme kov, dřevo a sklo. A bydlení v duchu industriálního stylu, které dokáže vyjádřit osobnost majitele a navíc zvládne zachovat útulné teplo domova, to je naše představa o dokonalém bydlení.

 

collage_kureli 3
Design povznáší praktické věci na úroveň moderního bytového doplňku. Zdroj: Kureli Design
il_570xN.1045405375_sdhz
Voňavé dřevo do krbu by nemělo zůstat očím skryté. Zdroj: Kureli Design

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate