JITONA: Český nábytek se světovou náturou, která vás chytne za srdce

Nábytkářská firma JITONA dokazuje, že máme být v Čechách na co hrdí. Název značky vznikl spojením slov Jihočeská továrna nábytku. Odkazuje na městečko Soběslav, kde byla společnost v roce 1951 založena. JITONA však už dávno překročila naše hranice a svými produkty teď oslňuje po celé Evropě a ještě dál.

Kolekce Mamma

Kolekci Mamma pro značku Jitona navrhlo úspěšné studio VRTIŠKA • ŽÁK. Oba pánové se shodují: „Základním motivem byla hravost, střídmost a kombinace materiálů.“

Tito talentovaní designéři vystudovali VŠUP a značnou část inspirace nasbírali i během svého studia v Helsinkách. V současné době patří k nové svěží generaci českého designu a pracují na projektech nejen v oblasti interiérů, ale i architektury a produktového a grafického designu.

Postel Jitona Mamma
Mamma se pyšní elegantní formou kombinovanou s přírodními materiály a sofistikovanými detaily

Lehkost jednotlivých produktů kolekce je docílena zakomponováním elegantních nožiček a faktu, že nábytek neleží přímo na zemi. Tento princip je dobře využitelný v malých prostorách, kde opticky nezmenšuje podlahovou plochu. Tuto minimalistickou, ale výraznou a kvalitní kolekci náležitě ocenili i porotci významných veletrhů a výstav. Mamma zaujala na Elle Deco International Design nebo Czech Grand Design.

JITONA je i naše Srdcovka

Značku JITONA jsme si oblíbili i my v Bonami. Jakmile dojde na zařizování nového bydlení, rádi vybíráme právě tento nábytek české výroby. Tak jako naše kolegyně Nina, která si kousky JITONA nemůže vynachválit.

Nina má doma ložnici z kolekce Mamma, která patří mezi naše stálice na Bonami. Hlavně protože, „nábytek JITONA je hodně kvalitní, z pevného dřeva, které odolá i nárazům a každodennímu používání. Samotná postel je velmi bytelná, jako bonus má kvalitní polohovatelný rošt. Komoda Mamma působí, že je bezedná,“ pochvaluje si.

Česká JITONA
Šuplíky na komodě Mamma mají tichý a praktický systém otevírání

Jak o produkty JITONA pečovat v 7 krocích

Výjimečný nábytek si zaslouží výjimečnou péči. Jedině tak vám totiž bude v perfektní kondici sloužit dlouhá léta. Vřele tedy doporučujeme držet se několika málo zásad:

  1. Prach utírejte pomocí čistého, hebkého flanelového hadříku.
  2. Nepoužívejte rozpouštědla ani podobné chemické prostředky.
  3. Voskované plochy lze čistit pomocí přípravku se složkou vosku, ty lakované zase jemně navlhčenou prachovkou.
  4. Mějte na paměti, že voda může nábytek poškodit. Může způsobit, že se objeví prasklinky nebo skvrny, proto před ní nábytek chraňte.
  5. Nábytek by měl vždy stát na rovné podlaze.
  6. Příliš vlhké počasí ani extrémní teploty produktům nesvědčí, proto jim je nevystavujte. Platí i v případě horkých nádob, například hrnek s čajem na vaši novou komodu neodkládejte.
  7. Umístěte nábytek nejlépe na místo, které není dlouhodobě vystaveno přímému slunečnímu záření.

Jitona Mamma

Celý červen vám kousky Jitona nabízíme se slevou. Využijete ji?

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate