Catness Design jsou doplňky vyrobené s láskou a respektem ke starému řemeslu

S láskou k tradičnímu řemeslu a touhou tvořit propracovanější pletené bytové doplňky, které budou navíc i snadno udržovatelné. Tak vznikla česká značka Catness Design, za kterou stojí dvě kamarádky Kateřina a Lucie. Pod jejich rukama a rukama jejich šikovných spolupracovnic vznikají neotřelé ručně pletené a háčkované doplňky z kvalitních materiálů, které si právě teď můžete ulovit i v aktuální kampani u nás na Bonami.

Co plánují do budoucna, co je inspiruje nebo kolik materiálu spotřebují na jeden puf? To a mnohem více se dozvíte v našem rozhovoru se zakladatelkami značky Catness Design!

2DSC_8460
Pufy, plédy, polštářky, koberce i módní doplňky. Portfolio Catness Design je opravdu široké. | Foto: Catness

Jak byste jednou větou charakterizovaly Catness Design?

Výrobky Catness jsou spojeny s ruční výrobou, precizním zpracováním, jedinečným designem a hlavně použitím kvalitních materiálů.

Kdy a jak to všechno začalo?

Kateřina: V roce 2013 a podnětem byl zakoupený puf. Po roce používání změnil tvar a byl ušpiněný. Stál skoro čtyři tisíce, a tak jsme s kamarádkou Luckou přemýšlely, jak ho dostat do původního stavu, jenže to nešlo. Tak vznikla touha tvořit propracovanější pletené bytové doplňky. Takové, které budou snadno udržovatelné a nebude je nutné vyhodit kvůli vzhledu nebo nefunkčnosti. A to už byl jen krok k úvahám založit firmu.

FB-onas
Značku Catness Design založily dvě kamarádky Kateřina a Lucie. | Foto: Catness

Kdo všechno stojí za Catness Design?

Kateřina: Firmu jsme založily společně s Luckou. Jinak Catness – to jsou všechno holky ve věku 30 až 75 let. Na vývoji produktů se s kolegyňkou Luckou podílíme společně, ale pak se naše cesty rozdělují. Lucie má ve svých rukou výrobu od začátku do konce a já se starám o rozšiřování obchodní sítě, eshop, marketing a jiné nezbytnosti, které jsou v každodenním chodu firmy potřeba řešit.

Lucie: Ve firmě máme další kolegyně Dášu, Hanku a Martinu. Přes Dášu projde každý výrobek a je důležitou součástí výrobního procesu. Každý výrobek důkladně zkontroluje, označí labelem, sešije, zapošije, upraví. Šije výplně do pufů, vaků a podobně. Hanka se zase stará o sklad – jeho provoz, naskladňování, vyskladňování a balení zboží. Hlídá zásoby a má naprostý přehled o zboží i objednávkách. Účetní stránku a komunikaci se zahraničím řeší Martina. Bez ní by to prostě nemohlo fungovat.

Bytové doplňky pro nás plete a háčkuje už přes 20 holek. Postupně se naše řady rozšiřují o další nadšenkyně. Naše Amazonky jsou opravdu šikovné a hlavně svou ruční práci milují. Mají zlaté ruce!

6DSC_8426
Foto: Catness
10DSC_8391
Foto: Catness

Čím jsou vaše kousky tak jedinečné?

Jsou vyrobené s láskou a respektem ke starému řemeslu. Určitě také ručním zpracováním, technikou provedení a nadčasovým designem. Pracujeme jenom s vybraným vysoce kvalitním materiálem. Doplňky Catness jsou z té nejkvalitnější bavlny, vlny (čepice, šály, ponča), mohéru, alpaky apod. Než se puf, koberec nebo koš dostane k zákazníkovi, projde dlouhým výrobním procesem, na kterém se podílí každá z nás.

Kde čerpáte inspiraci? Sledujete aktuální designové trendy?

Trendy samozřejmě sledujeme, abychom byly v obraze, co se v našem oboru děje. Produkty si navrhujeme samy a zdokonalujeme jejich techniku provedení. Nové produkty vznikají z potřeb zákazníků, kteří jsou naší inspirací. Barevnost naší aktuální kolekce pak koresponduje s trendy pro rok 2016.

9DSC_8392
Foto: Catness

Pro koho tvoříte? Komu jsou vaše doplňky určené?

Vyrábíme bytové a módní doplňky pro ty, kteří dokážou ocenit ruční zpracování a kvalitu použitého materiálu. Prostě pro ty, kteří chtějí změnu ve svém zabydlování a nechtějí splynout s davem. Vyrábíme pro firmy i jednotlivce na zakázku. Naše výrobky už putují ke kamenným prodejcům do zahraničí i do Česka. Zájem zákazníků nás nabíjí energií a dává všemu smysl.

Na který produkt jste nejvíce pyšní?

Lucie: Pyšné jsme na to, že posouváme hranice ve výrobě. Díky speciálním konstrukcím, které vymyslel můj tatínek, dokážeme ručně a kvalitně uplést i bytové doplňky velkých rozměrů. A taky na všechny produkty, které sklízí úspěch. Ten kdo nás nezná, přisuzuje původ výrobků Catness zahraniční společnosti. O to více, jsou pak překvapeni, že i z Česka mohou vzejít líbivé bytové doplňky.

5DSC_8429
Foto: Catness

Kolik materiálu spotřebujete třeba na takový puf? A jak dlouho jeho výroba trvá?

Lucie: Spotřeba na jeden puf je přibližně 300 až 400 metrů podle velikosti a vzoru. Čas výroby je individuální podle schopnosti pletařky. Může zabrat 6 až 12 hodin.

S jakými materiály nejraději pracujete?

Kateřina: Zakládáme si na přírodních a kvalitních materiálech. U nás koupíte čepice a šály ze 100% vlny, což v buticích běžně neuvidíte.

11DSC_8328
Foto: Catness
3DSC_8454
Foto: Catness

Vaše portfolio zahrnuje pufy, polštáře, košíky, plédy, kabelky a spoustu dalšího. Plánujete nějaké novinky?

Novinky vznikají kontinuálně. Každý týden řešíme nějaký prototyp do výroby. Například teď se zabýváme velkými sedáky Catboy, crossbody taštičkami a velkými vaky. Nápadů a impulsů je hodně, důležité je ale produkt dostat z výkresu k zákazníkovi.

Zalíbily se vám ručně pletené a háčkované doplňky ? Pufy, polštáře, koberce a další doplňky od Catness Design najdete právě teď na Bonami!

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate