Byt plný Bonami radostí. Stavte se na návštěvu!

Pravý domov, to je teplo a útulnost. Málokterý nový dům či byt však tato dvě slova dokáže ztělesnit. To ovšem rozhodně neplatí o nové rezidenční čtvrti Waltrovka, která ctí historii a miluje spojení města s přírodou. Přijměte pozvánku na virtuální prohlídku krásného nového domova, jež je součástí unikátního projektu společnosti Penta Investments.

Na co se můžete těšit? Na drobné doplňky i větší nábytkové kousky, které pochází právě z nabídky Bonami! Čekají vás dokonalé kombinace přirozenosti dřeva, jemných pastelů a šarmantních měděných odlesků. Natolik se nám tato harmonická kombinace dostala pod kůži, že jsme pro vás připravili speciální kolekci inspirovanou právě těmito prvky.

Projekt a jedinečné zařízení vám představují Jan Kalaš, šéf prodejního oddělení, a Karolína Hanulíková, architektka a autorka interiérového návrhu.

Čím je projekt Waltrovka výjimečný a čím se liší od podobných projektů?

Určite tím, že leží v těsné blízkosti trasy metra. Je to jeden z prvních projektů takového rozsahu v Praze, kde se nejedná jen o výstavbu bytů a domů, ale o komplexní a úplně novou čtvrt. Součástí budou i kancelářské budovy s velkým množstvím retailových ploch, obchodů a služeb jak pro nájemníky komerčních budov, tak pro klienty z rezidenční části.

Postupně tu vzniká úplně nový park, školka, dětské hřiště, vodní prvky, nové centrální náměstí. Většina developerů podobné projekty jen připravuje, ale zatím nikdo z nich nebyl schopný uvést projekt tohoto rozsahu na trh.

Co bylo pro vás v tomto projektu důležité?

Z hlediska urbanizmu nám záleželo na tom, aby architekt zpracoval koncept, který bude působit harmonicky v prostředí, do něhož je zasazený. Zároveň však musí vytvářet harmonické prostředí i ve svém nitru.

Z pohledu architektury jsme měli jasné představy o vnitřních dispozicích bytů a úlohou architekta bylo tyto dispozice vložit do objektů, které budou i zvenčí vykazovat estetickou kvalitu.

w09
Jídelní část působí příjemně a teple díky přírodnímu dřevěnému stolu Gazzda a světlým odstínům.
Lesk medených svetiel šikovne narušuje monotónnosť a dodáva pocit luxusu.
Lesk měděných světel dodává interiéru pocit luxusu.
Denné stolovanie nemusí pôsobiť všedne. Slávnostný pocit navodzuje nadčasový porcelánový set a vysoké medené svietniky.
Slavnostní atmosféru při stolování navozuje nadčasový porcelánový set a štíhle lesklé svícny.
Kuchyňa kombinuje lesklý biely povrch s modrým. Tým sa priomo napojí na susediacu obývaciu časť.
V kuchyni se setkáváme s kombinací lesklého béžového povrchu s modrým, který se dále barevně napojuje na sousedící obývací část.

Jaké bydlení vás v rámci projektu čeká?

Počítejte určitě s velkou rozmanitostí. Jde o byty nejrůznějších kategorií pro širokou škálu zájemců. Nabízíme malé investiční byty 1+kk a 2+kk do 50 m2, ale i velké byty pro rodiny s dětmi od 80 do 120 m2. Výjimečnou součástí projektu jsou velké luxusní byty v horních poschodích s velkými terasami a výhledem na Prahu. Největší byt bude mít rozlohu téměř 150 m2 s dispozicí 4+kk a dvěma terasami.

Waltrovka spojuje přírodu a město. Je toto spojení ztělesněním vašeho ideálního bydlení?

Dovolujeme si říct, že ano. Ne jen pro nás, ale i pro většinu klientů je ideální bydlení právě to, které je v přírodě. To je však v tak velkém městě jako je Praha prakticky nerealizovatelné. Ve Waltrovce jsme harmonicky spojili blízkost metra, vlastní park a nádherné Prokopské údolí. A tím jsme si vlastně splnili sen o ideálním bydlení.

Priestorná obývacia časť ponúka zázemie pre všetkých členov domácnosti.
Prostorná obývací část nabízí zázemí všem členům domácnosti.
Veľká medená lampa poksytuje príjemné svetlo na čítanie a zároveň dáva jemnejším pastelovým tónom šmrnc.
Velká měděná lampa poskytuje příjemné světlo na čtení a zároveň dodává pastelovým tónům šmrnc.
Veľká pohovka je doplnená o kreslo. To je zároveň prepájacím elementom medzi obývacou a jedálenskou časťou.
Pohovka je doplněná o křeslo, které je spojujícím elementem mezi obývací a jídelní částí.

Jak byste popsali zařízení nového bytu?

Dispoziční a provozní zařízení vzorového bytu je přímo podmíněné jeho praktičnosti. Naplněnou ambicí bylo zrealizovat byt, do kterého by se mohla nastěhovat vícečlenná rodina a žít v něm pohodlně bez toho, aby jim tam cokoli chybělo. Byt poskytuje v optimálním poměru obytný prostor, místo pro odpočinek i úložné prostory.

Pro celkový design bylo důležité přinést něco, co nevyjde z módy. Vzorový byt je zařízený v moderním retro stylu, zejména pak obývací pokoj. Pokud se vám retro líbí už dnes, bude se vám stejně líbit i za deset let, protože bude stále působit retro. Pokud se rozhodnete pro něco, co je moderní právě dnes, jediné, co se dá garantovat je, že za 10 let to moderní už nebude a pravděpodobně se vám to přestane líbit.

Jak si tedy zařídit bydlení, které zůstane svěží po celé dlouhé roky?

Ve Waltrovce se výběrem správného nábytku a doplňků podařilo docílit toho, že byt – i přes to, že musí splňovat veškeré požadavky na praktičnost – působí lehce a vzdušně. Je to především díky zvolené barevné škále. Vyhýbali jsme se černé – nejtmavší barvou je šedá a tu doplňují pastelové barvy, které do módy přicházejí konstantně.

Akcentujícím prvkem je měděný materiál, který dodává bytu moderní nádech bez toho, aby působil chladně. Kombinací barev a materiálů jsme se pokusili ukázat nový trend, který přichází z Itálie a brzy nahradí nudné béžové a šedé interiéry ve všech tuzemských magazínech o bydlení.

Pastely a jemnosť dominujú aj spálni. Vytvorená atmosféra pomáha vytvoriť plnohodnotú zónu relaxu.
Pastely a jemnost dominují i ložnici. Vytvořená atmosféra pomáhá vytvořit plnohodnotnou zónu relaxu.
Pastely v spálni skrotili aj neutrálne sivé tóny. Rôzne štruktúry vytvárajú miestnosť bohatú na detaily.
Pastely v ložnici zkrotili neutrálnější odstíny šedé. Různé struktury koberců a plédů vytvářejí místnost bohatou na detaily.
Kúpeľna zastáva rovnako dôležité miesto ako spálňa ši obývacia iba. Vďaka svetlému obkladu a bielym doplnkom pôsobí čisto a upokojujúco.
Díky světlému obkladu a bílým doplňkům působí koupelna čistým a uklidňujícím dojmem.

Které jsou klíčové kousky na vytvoření pocitu pravého domova?

Pravý domov, to je teplo a útulnost. Toho jsme docílili teplými materiály, jako je dřevo, množstvím tkanin, závěsů a koberců. Důležitou úlohu sehrává čalouněný nábytek a promyšlenost detailů.

V našich představách nebyl byt, v kterém je jen sklo, kámen a velká francouzská okna bez závěsů. Ten bude vždy působit dobře pouze na stránkách časopisů, ale nikdy nevytvoří pocit domova.

Útulnost vytvářejí i drobnosti. Lidské oko musí měnit zaostření podle míry detailu. Má tedy k dispozici více prvků, na které se může zaměřit a interiér pak celkově působí jemněji.

Plánujete v bytě ještě něco dodělávat?

Žádné velké zásahy už neplánujeme. Byt je v této podobě připravený na nastěhování a plné využití. V průběhu výstavby dalších etap však budeme postupně dokončovat další vzorové byty – samozřejmě tak, aby byly v souladu jak s novými trendy, tak s požadavky našich klientů.

Destká posteľ je pohodlná a ponúka priestor na hru aj potrebný odpočinok.
Dětská postel je pohodlná a nabízí prostor pro hru i potřebný odpočinek.
Vtáčie búdky môžete mať aj vo vnútri! Efektná dekorácia bola vytvorená brezovou vetvou so svetialkami a niekoľkými pastelovými domčekmi.
Ptačí budky můžete mít i uvnitř! Povedená dekorace byla vytvořena z březové větve omotané světýlky a několika pastelovými domečky.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate