Bratislavský Connect – tak trochu jiná kancelář

Podporuje kreativitu, vytváří spřátelené komunity profesionálů a nabízí ideální prostředí pro spolupráci mezi různými projekty. Coworkingové centrum nebo-li sdílená kancelář je fenomén, se kterým se setkáváme čím dál častěji.

První sdílená kancelář byla otevřeno v roce 2005 v San Franciscu a od té doby se s nimi doslova roztrhl pytel po celém světě. Mezi nejznámější coworkingová centra v Praze patří například Impact Hub Prague, Pracovna, Node5 nebo Paralelní Polis. Tentokrát se však vydáme kousek za hranice a ukážeme vám jedno takové coworginové centrum v Bratislavě. Industriálně zařízený Connect v Bratislavě pro nás prozkoumala Jaja Jenčová z blogu lesimple.sk.

connectCover
Foto: Jaja Jenčová

V industriálních prostorech bývalé továrny Cvernovka v Bratislavě už od roku 2012 funguje coworkingové centrum Connect. Když vstoupíte na konec točitého schodiště, rozprostře se před vámi velká hala s cihlovými stěnami, vysokými stropy a obrovskými okny. Příjemnou, uvolněnou atmosféru dotváří skupinky pracovních stolů, za kterými se soustředí každý, kdo si v Connectu pronajal svůj kousek pracovny. Na malou přestávku si pak může odskočit na ping-pong nebo si dát ve společné kuchyňce kávu a pobavit se s ostatními „spolupracovníky“.

connect6
Foto: Jaja Jenčová
connect2
Foto: Jaja Jenčová
connect4
Foto: Jaja Jenčová

V coworkingovém centru Connect si může pronajmout místo každý, kdo nemá svojí vlastní kancelář nebo nerad pracuje z domova a chtěl by svůj pracovní čas trávit v kolektivu. V Connectu tak najdete především lidi, kteří pracují na volné noze nebo externě. Své místo si tu ale našly i menší týmy, které si zde mohou pronajmout místnost s 2 až 4 pracovními stoly.

Coworkingové centrum v Bratislavě pronajímá také různě velké zasedačky a velmi zajímavým prostorem je také 350 m2 velký ateliér s kapacitou až 200 lidí. Právě zde se často konají větší akce, umělecké výstavy nebo módní přehlídky.

connect3
Foto: Jaja Jenčová
connect1
Foto: Jaja Jenčová

Connect se ale nezaměřuje pouze na pronájem prostorů. Pravidelně pořádá nejrůznější akce, kreativní workshopy, semináře či kurzy i pro širokou veřejnost.

A protože je v poslední době coworking stále žádanější, hledá Connect nové prostory, aby mohl přivítat do své rodiny ještě více členů. Tento rok navíc plánují více vyladit design pracovních míst. Nám se ale velká kancelář, kterou zdobí kombinace industriálních prvků, designových kousků a DIY nábytku, líbí už teď!

connect5new
Foto: Jaja Jenčová
cvernovka-exterier-1
Foto: Jaja Jenčová

Absolutní novinkou, kterou Connect momentálně připravuje, je projekt LAB – komunitní platforma pro vzdělávání a inovaci v oblasti digitální tvorby. V prostorech bývalé kavárny ve Staré Tržnici vznikne dílna, kde se budou scházet designéři a vývojáři, aby zde vytvářeli prototypy svých návrhy a výrobků. LAB bude otevřený rovněž pro děti, studenty a mladé vynálezce. A hned jak otevře, můžete se těšit na další report!


Jaja Jenčová

Žiju v Bratislavě, je mi 34 let, mám 2 dcery, doma 1 workoholika a 2 online stránky LeSimple.sk & LeMini.sk. Ráda píšu o všem, co mě zajímá.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate