Bonami slaví spuštění 1. televizní reklamy

Už jste viděli naši novou televizní reklamu? Je to historicky poprvé, co se Bonami objevuje na televizních obrazovkách, tak si ji rozhodně nenechte ujít. A abyste z toho měli ještě větší zážitek, vezmeme vás s sebou do zákulisí.

Natáčení probíhalo na začátku srpna letošního roku v Maďarsku. Předcházelo tomu obrovské množství práce, vymýšlení konceptu, celkového návrhu, ladění jednotlivých scén, objednávání zboží z Bonami a následovala naše přímá účast na natáčení. Koho jsme za celé Bonami vyslali? Našeho CMO Kubu, který se do Budapešti vydal v okouzlující společnosti Niny a Martiny z marketingového týmu.

Odjíždíme natáčet do Budapešti

„Na natáčení jsme dorazily s Ninou už v neděli, Kuba se k nám připojil následující den ráno,” vypráví Martina. „Natáčecí hala byla obrovská. Na délku měla 300 m a bylo naprosto běžné, že se všichni členové filmové produkce přesouvali z jednoho konce na druhý na skateboardech nebo koloběžkách.”

„Hned první den dorazil kamion s 19 tunami balíků z Bonami. V nich jsme měli veškeré zboží, které se ve spotu objevilo,” pokračuje Nina. Žádný z produktů, který na obrazovkách můžete vidět, nebyl přiděláván v postprodukci. „Vše bylo natáčeno v reálných scénách, které byly postavené jen z nábytku a doplňků z Bonami. Nic se dodatečně nepřidávalo. Jednotlivé scény se stavěly odděleně z obrovského množství pufů, křesel, pohovek a všech dalších doplňků. Bylo to neuvěřitelné,” pokračuje.

Produkty z natáčení v Budapešti
Produkty z natáčení v Budapešti
Jak se dělá reklama?

V Budapešti strávil náš tříčlenný tým téměř týden. Během něj probíhaly další schvalovací schůzky, ladění detailů a až ve čtvrtek se přešlo k reálnému točení reklamy.

„Čtvrtečnímu natáčení předcházelo mnoho meetingů a potvrzování finální podoby spotu. Procházeli jsme jednotlivé scény Bonami světa a vymýšleli, co by se ještě dalo vylepšit a kde bychom mohli náš snový svět ukázat lépe,” přidává se Kuba.

„Třeba v úterý jsme strávili celý den s herečkami, které můžete na obrazovkách vidět jako dětské a dospělé Já Bonami zákaznice. Soustředili jsme se na detaily jako je účes a makeup. Stejně tak jsme ale vymýšleli i kostým,” říká Nina. „Nedovedli jsme si představit, jak rychle je možné podle návrhu ušít námi vybraný overal. Ráno jsme si schválili finální střih, vybrali látku, knoflíky a za čtyři hodiny jsme měli kostým hotový pro obě herečky.”

Kamera, klapka, jedem!

Po celou dobu natáčení byla v hale k dispozici čerstvá káva i dodávka s občerstvením. Díky tomu bylo o všechny dobře postaráno. Když tedy nadešel den D a padla první klapka, byl Kuba s Ninou a Martinou na place a v dobré náladě.

Dámské osazenstvo naší výpravy
Dámské osazenstvo naší výpravy

„S tou dobrou náladou bych to tolik nepřeháněla,” směje se Martina. „Natáčení probíhalo již od sedmi od rána, což mi – jako milovníkovi spánku – na náladě moc nepřidalo.”

„Bylo to náročné, poslední záběr se dokončil někdy o půlnoci, takže jsme v hale strávili skoro 17 hodin. Ale bylo zajímavé být součástí tak obrovského projektu,” dodává Nina.

„Ano, to je pravda. Strašně nás bavilo pozorovat, jak celá věc vzniká. Štáb měl svého modelmakera, který vymýšlel nápadité systémy pro kulisy. Nejvíc mě bavila například ta scéna, kdy holčička plave podvodním světem. Lžičky, které měly symbolizovat okolo plující rybičky, byly navěšené na tenkých vlascích a shora ovládané skoro jako loutky. To samé záběr, kdy děvčátko skáče do vody z polštářků. Celou dobu byli mimo dohled kamery posazení lidé, kteří na povel vyhazovali polštáře do vzduchu, aby se docílilo efektu skoku do vody,” přitaká Martina.

První klapka padla ve čtvrtek ráno
První klapka padla ve čtvrtek ráno
Ještě vyvést nějakou lumpárnu a jedeme domů

Závěrečná scéna z bytu dospělé zákaznice Bonami byla skoro celá v režii našeho zastoupení. Martina s Ninou vybavila byt doplňky a detaily tak, jako by si zařizovala byt vlastní.

„Chtěl jsem dát tomuhle natáčení ještě nějaké tajemství,” usmívá se Kuba. „Nakonec jsem vzal naše tři občanky a chtěl jsem je ukrýt na nějaké nenápadné místo. Líbilo by se mi, kdybych je v té poslední scéně schoval třeba za obraz na zdi, abychom pak mohli říkat: ,A v téhle reklamě jsem taky hrál!’, ale nakonec jsem to nestihl. Scéna se musela dotočit a tlačil nás čas.”

S dokončením posledního záběru samozřejmě přišel i slavnostní přípitek.

„Bylo to skvělé,” vzpomíná Nina. „Měli jsme za sebou tolik práce. My, celý štáb i herečky, které byly obě neuvěřitelné. Ale s poslední scénou přišla i velká úleva, že jsme to zvládli. Že se podařilo zboží do Budapešti doručit v pořádku, že jsme natočili vše podle plánu a tak nám nezbývalo nic jiného, než se jen těšit na finální výsledek. A ten se povedl, ne?”

V pátek po náročném balení všech produktů z Bonami se náš tříčlenný tým vydal zpět na letiště, odkud je čekal let do Prahy. Výprava to byla dlouhá a bezpochyby náročná. Ale vše se stihlo a tak jsme měli velkou radost, když jsme naši historicky první reklamu mohli poprvé vidět v televizi.

A co na výsledek říkáte vy? Prohlédněte si i naši kampaň, ve které najdete vše, co můžete vidět v reklamním spotu ♥

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate