Bonami pomáhá a vy můžete také! S motýlky pro pejsky Funky Dog Bow Ties

Nejen, že pro vás každý den hledáme novou inspiraci pro ještě hezčí bydlení a život, ale zajímají nás také projekty, které jsou krásné na pohled a zároveň nesou i krásné poselství. Tentokrát bychom vám proto rádi představili Katku Kráľovou a její fešácké ručně šité motýlky pro pejsky Funky Dog Bow Ties, které právě teď najdete i u nás na Bonami. Za každý prodaný motýlek věnujeme 50 Kč na útulek Handipet Rescue – Azyl XY. Tak neváhejte a přispějte s pomocí i vy, má to smysl.

Psí motýlky si samozřejmě nenechala ujít ani naše Bonami smečka. Podívejte se ve videu a na fotkách, jak jim to slušelo!

Jak vznikl nápad tvořit motýlky pro pejsky?

Před pár lety jsem sama na ulici viděla pejska, který měl na sobě motýlka. Nepřišlo mi to vůbec výstřední, naopak se mi nápad moc líbil. Snažila jsem se pak něco podobného najít i u nás, ale nepodařilo se. Ani v kamenných obchodech, ani na internetu. A tak jsem si motýlka zkusila ušít sama. Tento jeden kousek měl v mém okolí obrovský úspěch, a tak jsem začala šít ve velkém.

Postupně jsem vychytala všechny mouchy. V současnosti vyrábím motýlky z látky, kterou snadno vyperete v pračce a stále si bude držet svůj tvar. Zapínají se pomocí suchého zipu, který jednoduše připnete k obojku pejska. Pracuji nejčastěji se 4 velikostmi, takže se určitě budou hodit každému pejskovi. A nejen jemu! Motýlky jsou pro jakékoliv domácí zvířátko. Viděla jsem je už na kočkách, na koni i zajíčkovi.

Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Shari v sobě nezapře eleganci a její starostlivý výraz nás pokaždé dojímá. | Foto: Zuzka Karaščáková

Funky Dog Bow Ties pro všechny psí parádníky

Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Anetka je pravá dáma, která ví, co je in! | Foto: Zuzka Karaščáková

Kam motýlky nosit?

Pořád a každý den! Je to rozkošná maličkost, která pejskovi nijak nepřekáží, nevadí a vám udělá radost. Můžete se spolu dokonce i sladit. Každý rok vytvořím čtyři až pět nových kolekcí, které se liší barvami i vzory látek. Vyberete si tak od neutrálních, až po pořádně vyšperkované. Nebo mi stačí napsat a ušiji motýlek na přání.

A jak motýlky Funky Dog Bow Ties pomáhají?

Ať už si motýlek koupíte kdekoliv, z jakékoliv kolekce, máte jistotu, že 30 % z jeho ceny jde pro útulek, se kterým momentálně spolupracuji. Bližší informace o těchto spolupracích najdete na našem webu.

Pomoc útulkům byl okamžitě první nápad, který za prodejem motýlků stál. Od chvíle, kdy po mě chtělo motýlky více a více lidí, jsem si řekla, že by bylo dobré, kdyby měla moje tvorba hlubší význam. Postupem času jsem chtěla dojít do stádia, kdy budou psí motýlky symbolizovat pomoc útulkům a šířily by tak tuto osvětu dále.

Je ale jasné, že takto velkou produkci nejsem schopná zvládat sama a už vůbec ne jako volnočasovou aktivitu. Musela jsem proto změnit zaměstnání a najít si výpomoc. Spolupracuji proto s chráněnou dílnou v Mělníku, kde mi šikovní lidé pomáhají se samotnou výrobou a dostanou za to samozřejmě zaplaceno. Čím více motýlků prodám, tím více práce a finanční pomoci se jim dostane.

Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Ťapka o focení moc zájem neměla, ale krásná je i tak! | Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Naopak Luna, to je je hotová modelka! | Foto: Zuzka Karaščáková

Chystáte s Funky Dog Bow Ties i další vychytávky, které budou pomáhat?

Chtěla bych pokračovat ve výrobě dalších psích potřeb a doplňků a vytvořit tak jednu velkou, komplexní značku. V nejbližší době plánuji doplnit kolekci o tzv. funkční motýlky. Ty budou nejen hezké, ale také budou obsahovat i ochranu proti klíšťatům, aby pejsci už nemuseli nosit nehezké obojky.

Začala jsem také spolupracovat s veterináři na vývoji různých olejů, které by se jednoduše nakapaly na motýlek a měly by pak uklidňující účinky. Plánuji i kolekci psích oblečků a dokonce malou kolekci pro psí páníčky. Poslední věc, která mě velmi láká, je psí kuchařka. Už ji mám rozpracovanou a myslím, že nebude trvat moc dlouho, a vyjde.

Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
U malé Frankie to vyhrál růžový motýlek. | Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Bono byl jediný pejsek mezi psími děvčaty, a tak hlídal pro jistotu na stole. | Foto: Zuzka Karaščáková
Funky Dog Bow Ties - motýlky pro pejsky
Mucha a jednoduchý červený motýlek, to je perfektní dvojka! | Foto: Zuzka Karaščáková

Podlehněte ručně šitým psím motýlkům stejně jako my a naše Bonami smečka a podpořte Azyl XY!

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate