Bonami boří mýty s lokálními umělci

Baví nás ničit mýty a zastaralé představy. Nejen v bydlení, ale i v běžném životě. Třeba jako s MDŽ, který je dnes často vnímán jen jako přežitý komunistický svátek. S námi ale ne!

Na pomoc jsme si přizvali lokální umělce a kreativní duše, který tvoří hned „za rohem“. A proč? Chceme totiž podporovat naše, klidně i menší umělce, kteří třeba nejsou tak známí mezi širokou veřejností, ale přesto tvoří nádherné věci. Chceme jim tak dát možnost oslovit nové publikum a zároveň razíme názor, že lokální design je pěkný, nápaditý a má co říct celému světu. Jen si vzpomeňte na naší kolekci hrnečků, které jsme vytvořili pro všechny země, ve kterých Bonami působí – pro Česko, Slovensko i Polsko. My se jich stále nemůžeme nabažit!

A tak jsme se i k příležitosti Mezinárodního dne žen rozhodli oslovit lokální umělce. Pro každou krajinu jsme požádali někoho jiného, aby nám pomohl vytvořit přání pro ženy, které si budete moci jednoduše vytisknout, zarámovat a radovat se z něj každý den. Takové, které bude krásné, něžné, dodá pozitivní energii a bude oslavou žen. A vy teď máte možnost udělat si radost všemi ilustracemi!

Bonami.cz a Petruccya

Česká malířka a ilustrátorka Petra Bartoňková alias Petruccya vytvořila hned čtyři verze nádherné přání ke Dni žen, které jsou plné radosti, ženskosti a optimismu. Dvě ilustrace jsou v angličtině a dvě v češtině. Pro Petruccyu, která dlouhá léta žila v Latinské Americe, je totiž přirozené přemýšlet, ale i tvořit ve více jazycích. A co vlastně její ilustrace s jednoduchými radami pro ženy znamenají?

petruccya_ilustrace
Kolekce čtyř ilustrací, které česká ilustrátorka a malířka Petruccya navrhla pro Bonami.cz ke Dni žen.

Live your life with your heart – „Dlouhou jsem nevěřila, že se to dá. Neříkám, že byste měly kompletně vypustit rozum. Ale co začít tak, že sem tam dáte na ženskou intuici? Ta podle mě nevychází z mozku, ale ze srdce.“

Jsi úžasná – „Kolikrát jste čekaly, že vás někdo ohodnotí, všimne si toho, co jste udělaly, zvýší vám plat nebo, nebo. A nic! Mám na to jednoduchý recept, když to nejvíc potřebuji a nikdo si mně nevšímá, řeknu sama sobě: Jsi úžasná!“

IMG_5630_1
Petra Bartoňková alias Petruccya

Obejmi se a měj se ráda – „Neříkám tím, že se máte mít rády, protože jste na světě samy a nikdo jiný to za vás neudělá. Ale všichni podvědomě milujeme krásné a šťastné lidi. Ty trápící se litujeme a pomáháme jim (něco o tom vím), to je ale jiný druh lásky, než jakou máme rádi sami sebe nebo dokonce milujeme někoho blízkého. Nebo?“

Follow your dreams and ideas – „Strašně dlouho a pořád se to učím. Největší lekci, být sama se svými myšlenkami, mi dalo kreslení. Dnes vím, že se nezavděčím všem, že ne všichni mě budou mít rádi, že moje kreslení se bude líbit jen menší části populace. Ale když ráno vstanu a začnu kreslit, nevolám k tomu někoho dalšího, který mi povede ruku.“

FBpostCZ
Kolikrát jste čekaly, až vás někdo pochválí? Udělejte to sama!

Všechny čtyři ilustrace, které Petruccya vytvořila si můžete stáhnout zde. Doporučujeme je vytisknout ve formátu A3 a na papír gramáže alespoň 200 g/m2.

Bonami.sk a City Folklore

Autorská značky City Folklore propojuje svou tvorbou dva odlišné světy. Je to koncept, ve kterém se odráží tradiční lidové motivy a atmosféra současného městského života. Jejich oblečení a módní doplňky se nosí tak dobře, že jakmile máte jeden kousek, nutně potřebujete další! Vyzkoušeli jsme to za vás! Především tedy dámské osazenstvo v Bonami.

FBpostSK
Jedna z verzí slovenského přání k MDŽ

Plakáty jsou společným dílem Petry Gherbetz alias SASANCY ze City Folklore a našich šikovných slovenských copywriterek. Jsou plné nádherných květin a obsahují hesla, která by si žena měla opakovat každý den. Jen tak. Pro lepší náladu.

„Návrh je hodně ženský, něžný a hodně symbolický. Je spíš pro oko, než že by nesl nějaké hluboké poselství. Nicméně já vnímám ženy jako výjimečné individuality. Každá může být čím chce. Má k tomu všechny předpoklady. Důležité je nevzdat se snů a neposlouchat ostatní, že na něco nemáte. Když si každá žena najde to své něco a bude si denně dělat malinkou radost bude šťastná, krásná a stejně tak i její okolí a blízcí. Nemá cenu ztrácet čas něčím, co nám nic nedává,“ říká Petra ze City Folklore.

12003170_1012188265499653_8556351950315162557_n
Petra Gherbetz alias SASANCA ze City Folklore

Ilustrace, které naše slovenské kolegyně připravily ve spolupráci se City Folklore, si můžete stáhnout zde.

Bonami.pl a Sus Kids

Pro Bonami.pl jsme oslovili polskou umělkyni Agnieszku Ames Gonsowskou, která tvoří pod značkou Sus Kids. Často kreslí přírodní a zvířecí motivy, a tak není divu, že se objevily i na její ilustraci pro Bonami k Mezinárodnímu dni žen. Medvídek, je prý na obrázku proto, že symbolizuje lidské teplo, laskavost a také sílu. Podle ní totiž mají ženy zvláštní velkou sílu a umí překonat nejrůznější úskalí.

FBpostPL
Agnieszka Ames ze Sus Kids zvolila pro svou ilustraci přírodní motivy a veselé barvy

A co by Agnieszka Ames popřála ženám k svátku? „Přála bych jim dostatek trpělivosti a životní rovnováhu. Aby si plnily své plány a sny, i když cesta k cíli někdy není vůbec jednoduchá,“ říká ilustrátorka ze Sun Kids.

a09e5335-4753-4e7d-a987-20456a10092d
Agnieszka Ames Gonsowska ze Sus Kids

Něžnou ilustraci od polské umělkyně Agnieszky Ames Gonsowské, která tvoří pod značkou Sus Kids, si můžete stáhnout zde.

Komentáře

komentářů

Navigate