Bistro Pigis, ráj milovníků jídla a lovců inspirace

Požitek z jídla, co jej ovlivňuje? Samozřejmě suroviny, ale všimli jste si někdy, že vám tak nějak víc chutná, když při tom sedíte v příjemném prostředí, které lahodí oku i duši? To je eso v rukávu nejednoho provozovatele restaurace, kavárny či bistra. S ním se vytasili i za našimi východními hranicemi, tedy na Slovensku. Přijměte naše vřelé pozvání do Banské Bystrice, kde se nachází Bistro Pigis, místo provoněné zdravými obědy, lahodnými koláči a s atmosférou plnou vřelosti. A to si počkejte na ten interiér!

IMG_6888
Vintage styl je v bistru jako doma
IMG_9445
Delikatesy servírované na talířích z Bonami, dvojice pro sebe jako stvořená!

Lahůdky od vedle

Bistro si potrpí na lokálnost. Ta se odráží jak v jídle samotném, tak v samotném vybavení interiéru. Během teplých měsíců vás při vstupu zaujmou bedýnky s nasazenými rostlinkami, které dodají specialitám z místní kuchyně svěžest a pomyslnou třešničku nakonec. Interiéru samotnému vládne dřevo a sklo. Kontrastní a zároveň útulná souhra materiálů vám tak navodí pocit, že jste na návštěvě u nejlepšího přítele, nikoliv v restauraci.

IMG_2953
V bistru Pigis vědí, že z vlastní zahrádky chutná nejlépe.
pigis
V interiéru najdete dřevo na každém kroku. Tady ví dobře, jak navodit pohodovou atmosféru!

Je to v detailech

Dřevo a sklo na sebe berou rovněž podobu drobných detailů. Tam na vás vykoukne dřevěný rámeček s fotografiemi na stěně, tady zase skleněná váza s čerstvými květinami. Jednoduché zařízení oživí prostírání s károvanými ubrousky či starožitný klavír v zadní části bistra. Řekněte, nemáte chuť se sem hned nastěhovat?

_kava
Káva z lokální pražírny změní rána v oblíbený rituál.
_ranajky1
Voňavá káva a lahodný koláč. Kdo by se sem nevracel rád?

Dekorace jako rodinné hobby

O dekorace se stará sama paní majitelka Romana Ďurišová spolu se svou maminkou Darinou. ,,Rády vyrábíme různé dekorace vlastnoručně. Můj otec s bratrem se věnují výrobě skleněných interiérových prvků, a tak se hezky navzájem doplňujeme,“ říká Romana. ,,V interiéru máme také vintage věci, ale snažíme se je zkombinovat a doplňovat také modernějšími kousky, aby konečný dojem působil útulně a vzdušně.“

bylinky zmensene
Drobnosti, které vám oživí ty nejkrásnější vzpomínky z dětství.
_kvety
Sklo odložilo svou chladnou masku a v bistru Pigis působí elegantně a romanticky.

S kým zasednete k jednomu stolu?

Osazenstvo bistra tvoří jak rodiny s dětmi, tak zamilované páry či party kamarádů. Ty se navíc s oblibou účastní vědomostního kvízu, který se zde pravidelně koná. Místo si oblíbili rovněž pracující, kteří se u šálku kávy z místní pražírny setkávají se svými obchodními partnery. Ke kávě nesmí chybět zákusky a v Pigis je najdete každý den čerstvé přímo od cukrářky. Zdobení a pečení propadla také samotná majitelka. Společně s cukrářkou připravují zákusky dokonce i na svatby.

_IMG_8886
Páry, rodiče i časově vytížení businessmani, čas na hodinku či dvě v bistru si najde každý.
IMG_7546
Káva a vůně květin, co víc si při odpoledni přát?

Kulinářské skvosty na talířích z Bonami

Základem každého bistra je ale přeci jen kuchyň. Ta v Pigis se opírá o produkty od farmářů z okolí a zeleninu vypěstovanou na vlastní zahrádce. Šéfkuchař Pavol Búci denně komunikuje s dodavateli bio hovězího masa z farmy Turová či s rybáři ze Slovenské Ľupče, kteří do bistra dodávají ty nejvybranější suroviny. Z nich vaří tradiční pokrmy, ale také různá jídla plná inovací. Potrpí si rovněž na vizuální prezentaci svých lahůdek. K tomu jim pomáhají například talíře z Bonami. ♥

IMG_6675
Modrá je dobrá a domácímu občerstvení náramně sluší.
IMG_5065
Talíře z Bonami najdete na stolech bistra den co den.

Comments

comments

Comments are closed.

Navigate