9 tipů, jak zařídit bezpečný dětský pokoj snů

Zařizování dětského pokoje nikdy nekončí. Jak vaše malé lásky rostou, rostou i jejich potřeby, množství hraček a nábytku. Máme pro vás hned 8 praktických tipů, díky nimž bude zařizování pokojíčku hračka. Víme vše podstatné o dětském nábytku, spánku i soužití sourozenců pod jednou střechou.

Jak zařídit dětský pokoj pro miminko

Uvítá váš domov v brzké době nového člena rodiny? V pokojíčku pro nejmenší je bezpečnost na prvním místě. Váš malý uzlíček štěstí bude potřebovat kvalitní dětskou postýlku, která musí být z přírodních materiálů a mít povrch i hrany zbroušené dohladka. Důležité jsou také rozestupy mezi příčkami. A kam umístit dětskou postýlku a které povlečení koupit, aby se vašemu miminku spinkalo co nejlépe?

Chci se dozvědět víc.

Nákup dětské postele a tipy pro lepší spánek dětí

Spánek dětí ovlivňují nejen aktivity před spaním, ale i to, jakou postel, matraci a osvětlení jim vyberete. Čím se při výběru řídit? U školkových a školních dětí už hraje velkou roli také design. Známe přesně takové postýlky, do kterých je nebudete muset přemlouvat. A kdyby se jim přeci jen nechtělo spát, máme 3 osvědčené tipy přímo od rodičů.

Chci se dozvědět víc.

Pokojíček pro malé a velké školáky

Jak na vyvážený pokojíček, kde je dostatek prostoru pro hry i pro učení? První a nejdůležitější pravidlo zní: Nikdy nemíchejte tyto dva světy dohromady. Hlavně prvňáčci, pro které bude přeměna dětského pokojíčku největší skok, potřebují, abyste je na změnu připravili postupně. Se zařizováním pokoje pro školáka proto začněte hned na začátku léta.

Chci se dozvědět víc.

Dětský pokoj pro školáka rozčleňte na několik sekcí.
Pokoj obývaný školákem vyžaduje dostatek prostoru na hry i učení.

Dětský pokoj pro sourozence

Soužití dvou a více sourozenců pod jednou střechou je už samo o sobě velká výzva. Ale v jednom pokoji? To si žádá speciální přístup k jeho zařizování. A to hlavně pokud děti sdílí malou místnost, kde je každý volný metr čtvereční k nezaplacení. Jak jim zařídit snový pokojík, kde budou mít dostatek soukromí i prostoru pro seberealizaci?

Chci se dozvědět víc.

Pokoj teenagera: Prostor pro hry i zábavu

Hormony se bouří. Už dávno to není křehké miminko ani princezna s beruškovou sponkovou ve vlasech. Děti rostou nezadržitelným tempem a jediné, co můžeme udělat, je dát jim skvělé zázemí. A jak zařídit pokoj pro teenagera, aby v něm učení i dospívání šlo hladce?

Chci se dozvědět víc.

Chyby v zařizování dětského pokoje

Věděli jste, že barvy a osvětlení v dětském pokoji mohou mít vliv na soustředění i hyperaktivitu u dětí? Perfektní jsou tlumené barvy. Ještě ke všemu jsou nadčasové, takže nebudete muset za pár let znovu vymalovat pokoj, protože na růžovou už je vaše dcera moc velká. Důležitá je také bezpečnost, a tak jsme si posvítili na nebezpečný dětský nábytek.

Chci se dozvědět víc.

Dětský pokoj pro kluka a pro holku

Moderní dětské pokojíčky si dnes už na modrou a růžovou nehrají. Ani vy ne? Tematické dětské pokoje pro kluky a holky jsou plné barev a zdaleka jim nekralují jen panenky a autíčka. Víme, které barvy, hračky i nábytek sem patří, aby jste rozvíjeli talent svých ratolestí tím správným směrem.

Chci se dozvědět víc.

Holčičí pokoj jde zařídit i jednoduše a pořád roztomile.
Dívčí dětský pokoj nemusí být jen růžový. Může hrát všemi barvami, nebo být zařízen vzdušně a jednoduše.

Tematické pokojíčky: Pohádkové, pirátské i dinosauří

Princezny jsou stále v módě, piráti jsou věční. Zařiďte svým malým láskám pokojíček podle toho, na co si hrají nejraději. V takovém prostoru půjde usínání samo a hry nebudou brát konce. A aby naopak úklid nezabral zbytečně moc času, máme tipy na kousky, díky nimž i ten největší chaos srovnáte do latě.

Chci se dozvědět víc.

Je to ve hvězdách aneb dětský pokoj podle horoskopu

Každé dítko je živel a každé je něčím výjimečné. Děti ve znamení Berana, Lva a Střelce bývají velmi kreativní. Podporujte je tedy v jejich tvořivosti. Mějte na stole vždy připravené pastelky a zápisník pro případ, že by je zrovna políbila múza. A jak jsou na tom další znamení?

Chci se dozvědět víc.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate