5 tipů na DIY ozdoby, které zvládnete do Vánoc

Už se jen třikrát vyspíte a je tady Štědrý den. Co všechno se dá za tu dobou stihnout? Spoustu věcí! Kromě balení dárků nebo zdobení cukroví taky třeba vyrobení vlastních ozdob na stromeček, ke kterým budete potřebovat jen papír, lepidlo, tiskárnu, látku, nasbírané šišky a trošku šikovnosti. Připravili jsme pro vás pět super snadných tipů na originální DIY dekorace, které budou stejně domácí jako voňavé cukroví.

Papírové ozdoby

Britská blogerka Kate Lilley dala před dvěma lety na svůj web minieco k dispozici šablony na krásné papírové ozdoby v minimalistickém stylu. Na výběr máte vločku, zasněženou horu, diamant nebo dešťovou kostku, které si jednouše stáhnete, vytisknete, vystřihnete a složíte. Před složením nezapomeňte do ozdob upevnit provázek, abyste papírové skvosty mohli pověsit na stromeček.

geometric-decorations-xmas-1
Šablony na papírové ozdoby najdete na blogu ecomini.

Obrázková kolečka

Základem těchto ozdob jsou dřevěná kolečka, která si můžete udělat sami, nebo je sehnat v hobby obchodech. Nahradit je ale můžete kolečky z kartónu nebo tvrdého papíru. Když je máte připravené, můžete si vybrat, zda k jejich ozdobení použijte vytištěné šablony nebo vlastní obrázek. Krásné ilustrace vhodné na tohle DIY vytvořila třeba Rachael z blogu Love from Ginger.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Dřevěné ozdoby s obrázkem z blogu Love from Ginger
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Takhle ozdoby vypadají na bílém stromečku.

Ilustrované baňky

Návod na tyhle ozdoby jsme objevili na blogu Voyages of the Creative Variety a vyzkoušeli je s vlastní variantou obrázků. Záleží jen na vás, co si na ně nakreslíte. My máme slabost pro roztomilá zvířátka a tak jsme polystyrenové baňky olepené novinovým papírem ozdobili liškou, kočičkou a tučňákem. Pokud máte jistou ruku, můžete obrázek na baňku rovnou nakreslit fixou. Když ale máte obavy, jestli byste to zvládli, není nic jednoduššího, než si obrázek nakreslit zvlášť na vystřižené kolečko z papíru, které pak na baňku přilepíte.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Aby provázek dobře držel, přilepte nejdřív jeho dva konce na baňku izolepou, a pak teprve začněte s olepováním novinovým papírem.
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Zatímco kočka na horní fotce je na baňce přímo nakreslená, tenhle mini tučňák je příkladem nalepené varianty.

Plstěné ozdoby

Tohle je malinko pracnější, ale není to nic náročného. Budete potřebovat kousek filcu, který ovšem snadno nahradíte jakoukoliv pevnější látkou. Vystřihnete tvary, jaké se vám líbí, a přední část vyšijete. Oba kousky kroužkovým stehem obšijete k sobě, jen necháte kousek na vložení vaty, která ozdobu vyplní. Pak přišijete šňůrku a můžete začít s vánočním zdobením.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Plstěná kočička

Třpytivé šišky

Pro šišky se můžete vydat na příjemnou procházku lesem, na které si zároveň odpočinete z předvánočního stresu. Když budete cestou míjet papírnictví, pořiďte tam lepidlo se třpytkami, ale když ne, tak nevadí. My jsme ho taky neměli a tak jsme si vystačili se směsí očních stínů a tekutého lepidla. A fungovalo to. Ozdobené šišky nechte zaschnout, pak na ně připevněte provázek a (skoro) přírodní ozdoba je na světě.

image_thumb[27]
Postříbřené šišky z blogu Elegant Nest

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate