5 snadných kroků, jak ze zavařovačky udělat originální dózu na potraviny

Zbyly vám doma sklenice na zavařování? Nemusíte je schovávat na další sezónu, máme pro vás skvělý tip, jak z nich vyrobit nápadité dózy na potraviny, které přesně padnou do vaší kuchyně.

IMG_3677

Co budete potřebovat?

– zavařovačky různých velikostí a tvarů se šroubovacím víčkem

– černá tabulová barva

– papírová lepicí páska

– zlatý sprej (nebo jiná barva podle vlastního přání)

– štětec

– papír nebo noviny jako podklad pro natírání

– křída

20150928_173224
Zdroj: Martina Kočařová

Připravíme si omyté a suché zavařovačky a pomocí papírové pásky si na sklenicích postupně vyznačíme prostor pro natření barvy v místech, kde chceme mít štítek.

collage-3
Zdroj: Martina Kočařová

Nalepení pásky nemusíte nijak přesně odměřovat, úplně stačí míra od oka. Důležité je pásky dobře přilepit, aby se při natírání barva nedostala také pod ně.

20150928_174143
Zdroj: Martina Kočařová

Když máme vše polepeno, můžeme se pustit do natírání. Stačí jedna vrstva, barva velmi dobře kryje. Po natření necháme dobře zaschnout po dobu alespoň několika hodin, ale klidně i do druhého dne.

IMG_3800
Zdroj: Martina Kočařová

Mezitím, co nám schnou sklenice, připravíme si víčka. Díky jednotné barvě víček budou dózy působit příjemným dojmem, i když jejich tvar i velikost budou různé. Víčka jednoduše rozprostřeme na papír či noviny a nastříkáme ze shora a po stranách barvou. Necháme dobře zaschnout.

IMG_3681
Zdroj: Martina Kočařová

Poté, co barva na víčkách i sklenicích dobře zaschne, stačí už jen rozmyslet, co do které dózy uchováme. Vezmeme křídu a jednotlivé dózy popíšeme, následně vložíme obsah, zašroubujeme a máme hotovo.

IMG_3685
Zdroj: Martina Kočařová

Krása dóz spočívá nejen v možnosti přizpůsobit jejich vzhled vlastní kuchyni, ale také v jejich naprosté univerzálnosti. Jakmile vám obsah dózy dojde, štítek lze jednoduše smazat vlhkým hadříkem a křídou pak znovu nadepsat podle aktuálního obsahu.

IMG_3687
Zdroj: Martina Kočařová

Zajímají vás další tipy na DIY? Podívejte se do naší rubriky Vytvoř si sám!

Komentáře

komentářů

2 komentáře

  1. Pingback: Tipy a triky, se kterými bude jarní úklid hračka! - Inspirace od BonamiInspirace od Bonami

Leave A Reply

Navigate