5 otázek pro grafika Jakuba Maříka

Určitě si vzpomínáte na látková písmena české značky Typoland, které jsme u nás na Bonami měli hned dvakrát. Za jejich zrodem stojí grafický designér Jakub Mařík, který na projektu Typoland spolupracuje s kolegou Davidem Novotným. Kromě látkových, plyšových a nafukovacích písmen duo plánuje v budoucnu nabízet také doplňky a drobný nábytek. A jak se dozvíte v následujícím rozhovoru, v hlavě má i plány kolem nových písmen. Kromě vlastní značky se Jakub věnuje hledání designové inspirace, kterou dost často nachází při procházení zahraničních webů o designu. Ty nejlepší nápady pak sdílí na facebookové stránce blogu o designu Popmarket.cz, který před lety založil. A novinky ze světa designu najdete i na FB Typoland, kde pánové sdílí také všechny aktivity kolem své značky.

1959409_831351980214996_569165017_n
Designér Jakub Mařík v obklopení svých písmen. Foto: FB Typoland

1. Jak byste charakterizoval svou tvorbu pomocí pěti slov?

Inspirovaná písmeny a krásou typografie.

2. Na čem právě pracujete?

V současnosti stále dokola řešíme možnosti propagace, rádi bychom vylepšili eshop, abychom mohli prodávat a zasílat do zahraničí, a také bychom rádi přesunuli produkty z našich obýváků do nějakého skladu. Samozřejmě jednáme a pracujeme na nových produktech. Další typ písmen již máme vymyšlený, ale snažíme se udržet výrobu v Čechách, a tak stále řešíme cenu. Vcelku komické mi přijde, že přes naší facebookovou stránku nás už s nabídkou spolupráce oslovil nesmírně ochotný majitel indické manufaktury, ale najít kvalitního a vstřícného výrobce v Čechách je leckdy oříšek.

544566_720411894642339_617447460_n
Písmena od Typoland. Foto FB značky.

3. V jakém stylu bylo zařízené Vaše první samostatné bydlení?

Vlastně ještě stále nebydlím sám, máme byt na Vinohradech, ale je to takové klasické post studentské spolubydlení. Byt je zařízený částečně z Ikey, částečně z Aukra a s několika výmysly jako je třeba stěna v obýváku natřená tabulovou barvou, na kterou píšeme křídou, nebo konferenční stolek z palety.

4. Pro jaké interiérové kousky máte největší slabost?

Obecně se dá říct, že dost rád lovím zajímavé kousky na blešáku v Kolbence. Mám odtamtud globus, dřevěnou tenisovou raketu, nebo porcelánovou sošku kánoistů. Dost procházím zahraniční blogy o interiérovém designu (to zajímavé dávám na FB Popmarket.cz) a vlastně se nebráním ani takovým klasikám jako jsou dřevěné ptačí klece, nebo paroží z daňka.

5. Co nového jste si naposledy pořídil do bytu?

Naposledy to byly skládací zahradní židličky a stolky. Pořádám čas od času tématické gastro večírky pro přátele a už se nemůžu dočkat, až se přesuneme na naší zahradu ve vnitrobloku.

A po pěti otázkách a odpovědích následuje Jakubův výběr pěti kousků z aktuální nabídky na Bonami.

Jakub-Marik
Komoda Loki Cabinet, Talíř Fishie Blue, Ovčí kůže, Mísa Triangle, Černý Tajin

A proč má Jakub Mařík rád Bonami?

„Na Bonami se mi líbí, že umí pracovat jak s českými designéry a firmami, stejně tak ale dokáže dovézt zajímavé zahraniční kousky a značky.“

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate