5 otázek pro designéra Borise Klimka

Když je věc praktická, rádi ji používáme. Když je krásná, rádi se na ni díváme. A když v ní je navíc kousek zábavy, poetiky nebo malého poselství, dotkne se i naší duše. A právě takové věci s příběhem navrhuje slovenský designér Boris Klimek, který ovšem žije a pracuje v Praze. S jeho prací se můžete setkat už příští měsíc na Designbloku, pro který připravuje pokračování projektu 3xR (Redukuj, Renovuj, Recykluj). A na čem dalším Boris aktálně pracuje? To nám prozradil v následujícícm rozhovoru, na jehož konci najdete také jeho krásnou koláž stvořenou z pěti věcí z Bonami, které mladému designérovi padly do oka.

KLIMEK-BORIS-TISOPHOTO1
Designér Boris Klimek

1. Jak byste charakterizoval svou tvorbu pomocí pěti slov?

Osobitosť, funkčnosť, hravosť, poézia, emócie, predstavivosť.

Memory_Klimek_pohoto Zbynek Krulich 10
Za svůj hravý design Boris Klimek získal řadu cen. Díky svítidlům Memory ve tvaru nafukovacích balónků se například stal Talentem roku v soutěži Elle Deco International Design Awards 2011.

2. Na čem právě pracujete?

Momentálne pripravujem s designérkou Lenkou Damovou kolekciu sedacieho nábytku pre mminterier. V rámci Designbloku pripravujeme v spolupráci s nadáciou Tereza a Ikea pokračovanie projektu 3xR /redukuj, renovuj, recykluj/  a v priebehu pár mesiacov by som s firmou Brokis chcel doladiť a predstaviť moju novú kolekciu závesných svietidiel.

3XR
V rámci loňského projektu 3xR Boris vytvořil stropní svítidlo ze starých žaluzií, foto: David Tesař, zdroj: www.borisklimek.com

3. V jakém stylu bylo zařízené Vaše první samostatné bydlení?

Ku koncu mojeho štúdia v Zlíne sme s priateľkou na leto obsadili jeden pôvodný baťovský ¼ domek, kde sa každých pár mesiacov menilo osadenstvo, a ktorý bol zariadený štýlom, kto čo potreboval, to si tam doniesol a často tam aj nechal, takže to bolo dosť pestré až punkové :)

4. Pro jaké interiérové kousky máte největší slabost?

V interiéry mám rád rôzne lampy či svícny, ktoré vytvárajú príjemné tlmené osvetlenie.

NightBirds_BorisKlimek_01
Originální svítidla designér i sám navrhuje. Tohle je koncept stropních lamp Night Birds inspirovaný letem ptáků.

5. Co nového jste si naposledy pořídil do domu/bytu?

Pračku, pár kvetín a misky Hay.

A po pěti otázkách následuje Borisův výběr pěti věci z Bonami, ze kterých stvořil krásnou koláž.

vyber_klimek
Podnož ke stolu Dimanond, Květináč Couture, Stropní světlo Marine, Pletený puf, Věšák Vixen

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate