5 kroků k čarokrásné vánoční tabuli

Recepty na vánoční dobroty se většinou dědí po celé generace, a tak nepochybujeme, že návody na vytvoření těch nejchutnějších delikates už máte dávno připravené. Teď však musíme vyřešit jinou otázku – jak budete vánoční cukroví servírovat? Sladké dobroty nejlépe vyniknou na sváteční tabuli a my vám rádi poradíme jak na ni!

Základem úspěchu je zaměřit se na detaily, proto se nebojte vzorů, náladového světla ani přírodních tónů, které Vánocům tolik sluší. V našem vánočním výběru jsme pro vás připravili ty nejkrásnější doplňky, pojďme se na ně tedy společně podívat a ukázat si, jak je to s jejich využitím v praxi.

cipkovany tanier 2
Vsaďte na jemnou krajku a podnos Embossed! Takové spojení bude působit hřejivě a svátečně zároveň. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Krok č. 1
Porcelán, který se rád fintí

V průběhu roku si při stolování vystačíme s jednoduchými porcelánovými sety, ale s prvním závanem svátků už přemýšlíme, na čem naservírujeme kapra a čím okouzlíme rodinu v tento magický čas. Odvažte se a nechte se zlákat žhavým kuchyňským trendem, jímž je porcelán s luxusním vzorem krajky. Tento něžný motiv navíc nepodléhá zubu času, a tak se nemusíte bát, že se vám hned zase okouká. Naopak bude vašemu oku lahodit ještě spoustu dalších let.

sviecky
Svíčky a světýlka. To je základ hřejivé atmosféry. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Krok č. 2
Světlo, které zahřeje na duši

Zamilovali jste si odpolední relax při plápolajícím plameni svíčky? Pokračujte v tomto příjemném a zároveň uklidňujícím zvyku také o Vánocích, jen jim změňte působiště. Postavte své oblíbené svíčky přímo doprostřed slavnostní tabule. Aby tam však nestály jen tak opuštěně, doplňte je LED osvětlením, díky němuž vytvoříte přímo kouzelnou atmosféru. Světelné řetězy mají navíc tu výhodu, že jsou bezpečné, nevtíravé a do každého interiéru vnesou jen tolik světla, které nenaruší romantickou atmosféru.

sklo 3
Na sklo francouzské značky La Rochère nedáme dopustit. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Krok č. 3
Čirý skleněný skvost

Vychutnejte si svařák či oblíbený aperitiv z líbivě zdobených sklenic. Kousky, které vám předkládáme na obdiv, vás přesvědčí, že tradiční sklářské umění a výrazné ornamenty ani zdaleka nepatří jen do výbavy našich babiček. Právě poutavý reliéf harmonicky doplní krajkou zdobené talíře a povýší váš slavností večer ještě o stupínek výš.

sklo
Ruku v ruce s přírodou, takové detaily vaši večeři ozvláštní. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Krok č. 4
Dotek přírody

Ačkoliv v zimě netrávíme v přírodě tolik času, neznamená to, že si její kousek nemůžeme přinést domů. Přírodní materiály a tóny dají interiéru nádech nefalšované upřímnosti a pohody. Zkuste si ozvláštnit jídelní stůl velkou dekorativní hvězdou nebo ji zavěste na zeď. Zaručeně přiláká pozornost, ale vyhne se dojmu okázalosti. Doplnit ji můžete větvičkami či volně položenou šiškou. Nebo snad umělou květinou?

priroda
Hvězda Bolzte je sice větších rozměrů, ale i tak dokáže působit velmi nenuceně. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Krok č. 5
Decentní lesk

S obdivem okukujete kavárenské doplňky plné metalických odlesků a přemýšlíte, jak je zakomponovat do vlastního interiéru? Je nám jasné, že se chcete vyhnout kýčovitému vzezření, v takovém domově by se relaxovalo jen těžko, vsaďte tedy na menší dekorace. Lesklé doplňky váš domov ozvláštní, vnesou do něj vznešený lesk a slavnostního ducha, zároveň se však nebudou přebíjet s kousky v tlumenějším provedení. Nebojte se ani tu a tam zabrousit do vod výrazných barev, jakou je červená!

lesk
Menším dekoracím vysoký lesk sluší. Zdroj: Bartosz Swierszczek

Jak tedy na čarokrásnou slavnostní tabuli? S našimi favority níže úplně jednoduše!

collage_stolovanie_vianoce
1.Talíř Robin 2. Dekorativní květina Parlane 3. Hvězda Ruth 4. Sklenka La Rochère 5. Podnos Embossed 6. LED svíčka Flake 7.  Sada svícnů Gold Stain 8.Svítící řetěz Diamonds

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate