5 glamour stylů z celého světa, které okouzlí vaše smysly

Bydlení v Glamour stylu uctívá čistotu tvarů a chválí dokonalost. Skrývá v sobě nádech hojnosti, blahobytu a luxusu. Je jiný, je půvabný, přitažlivý a zároveň okouzlující. Glamour styl má mnoho tváří, a proto vás zveme na výlet do sofistikovaného Londýna, romantické Paříže, metropolitního New Yorku, mrazivého Stockholmu a na prosluněné sicilské pobřeží. Zahalte svůj interiér pod roušku přepychu v různých barevných odstínech. K dokonalému stylu glamour nepotřebujete mnoho!

1. London glamour

5 Glamour stylů - Barevná paleta Londýn

Anglie, proslavená deštivým počasím a skvělým černým čajem s mlékem, ví, jak si dopřát luxusní bydlení. „Odhalte přednosti starého zděného bytu – totiž cihly – a ukažte je v plné kráse. Na jejich „drsném“ pozadí skvěle vynikne sedací nábytek v královsky modré nebo hořčičné barvě, případně tmavá komoda a kovové doplňky vyrobené z mosazi nebo zlata,“ doporučuje Katarína Šatanková ze slovenského časopisu Pekné bývanie.

5 Glamour stylů - London Glamour

Tmavší odstíny na zdech a nábytku jsou vítané, hra kontrastů je v londýnském glamour stylu dovolená. „Své nenahraditelné místo tu mají i okázalé solitéry, hustě tkané závěsy, masivní tmavé dřeviny a tapety s květinovými nebo živočišnými motivy. V kombinaci s krásným sedacím nábytkem vznikne relaxační koutek na čtení anglických detektivek, které si nejlépe vychutnáte v teple domova,“ dodává tip Katarína.

5 Glamour stylů - londýnský glamour styl
1. Taburetka Hassock Button 2. Nástěnné zrcadlo Horn 3. Dekorativní váza Premier Living 4. Skleněná mísa na nožce Parlane Lottie

2. New York glamour5 Glamour stylů - Barevná paleta New York

Město, které nikdy nespí a je známé rychlým životním stylem. Jak vypadá bydlení ve stylu New York Glamour? Za zdmi mrakodrapů se ukrývá to pravé kouzelně noblesní bydlení – světlé, honosné, představující oázu klidu a relaxace. Překvapí vás luxusem, ležérností, různorodostí a elegancí, která tomuto městu opravdu nechybí. Měděné prvky a zlaté odlesky jsou přímo nezbytné a stylu Now York Glamour dodají ten pravý „look“.

5 Glamour stylů - New York Glamour

Typickým prvkem jsou sametové pohovky s prošívaným opěradlem a sedákem. Jsou jako stvořené na přijímání návštěv, oddych nebo vychutnání ranní kávy. Nezapomeňte je doplnit polštářky jednoduchých barev a vzorů. Zaměřte se i na konferenční stolek, měl by působit pompézně a být jedním z hlavních prvků, které při vstupu do místnosti zaujmou. Takový vzhled mu dodají hlavně ozdobné nohy, netradiční tvary a tmavé barevné tóny.

5 glamour stylů - newyorský glamour styl
1. Povlak na polštář Apolena Classic 2. Stolek s podnosom KJ Collection 3. Vlněný koberec Riviera Light 4. Zrcadlo Sun Flair

3. Paris glamour

5 Glamour stylů - barevná paleta Paříž

Měkkost, hebkost, romantika, to je noblesní styl Paris Glamour. Inspirovaný městem módy, pastelový a neskutečně rafinovaný. Typický vysokými stropy, čalouněnými křesly a stříbrnými odlesky. „Když nemáte vysoké stopy, nezoufejte. Stejný efekt docílíte tapetou s vertikálními pásy. Ta dodá místnosti dramatický ráz a krásně na jejím pozadí vynikne jemnost nábytku,“ radí šéfredaktorka slovenského časopisu Pekné bývanie, Katarína Šatanková.

5 Glamour stylů - Paris Glamour

„Pařížskou smyslnost získá interiér i propojením kontrastů. Proto se nebojte kombinovat starožitný, časem poznamenaný nábytek s moderním, romantické pudrové odstíny se smyslnou černou a měkké a teplé materiály jako dřevo a kožešiny s chladným lesklým kovem,“ dodává Katarína. Paris Glamour interiér připomíná holčičí království, ale ve skutečnosti si podmaní každého, kdo miluje ozdobnost, sofistikované detaily a výrazné materiály.

5 Glamour stylů - pařížský glamour styl
1. Křeslo Vilde Club 2. Skleněná váza Nacre 3. Růžový koberec Mint Rugs Grace 4. Skleněná lahev na parfém Parlane

4. Stockholm glamour

5 Glamour stylů - barevná paleta Stockholm

Studený sever vládne minimalistickému bydlení. Jednoduchost, strohost a příroda, to jsou nejkrásnější vlastnosti skandinávského glamour stylu. Jde o jakési rozjasnění mrazivé atmosféry, navození tepla a krásný pocit z bydlení. „Tento styl, i když se zdá velmi strohý, je založený na kontrastech. Tvrdý versus měkký materiál – to znamená kámen/kov versus přírodní tkaniny, nebo studené versus teplé, co se týče barev. Starý versus moderní, když jde o nábytek, drsné a hladké, pokud nás zajímá struktura. Při plánování interiéru v tomto stylu by se měl brát ohled hlavně kombinování těchto dvojic,“ prozrazuje svoje tajné tipy architekt Adam Buśko.

5 Glamour stylů - Stockholm Glamour

Nejdůležitější je vytvořit ve skandinávském interiéru harmonický celek. Jak na to? Architekt Adam Buśko přichází s novým nápadem: „Přírodní dřevo, to je zaručený prvek, který vám navodí dobrou náladu, leštěná měď, která evokuje modernost a přitahuje naši pozornost a zajímavé látky, které navodí teplo domova.“

5 Glamour stylů - skandinávský glamour styl
1. Šedé křeslo Softline Havana 2. Bílá kožešina Royal Dream Sheep 3. Stojací lampa La Forma Cassia 4. Mramorový odkládací stolek RGE

5. Sicilian glamour

5 Glamour stylů - barevná paleta Sicílie

Dovolenkové útočistě touží mít doma skoro každý; připomíná nám oblíbené moře, teplý vánek a krásné prostředí všude okolo. Vytvořit si doma styl Sicilian Glamour je přitom velmi jednoduché a vy nemusíte jezdit na drahou dovolenou přímo do zahraničí. Kombinace bílé a modré barvy na stěnách a doplňcích doplněná o přírodní prvky, zasazená do interiéru se světlým nábytkem, to je místo, kde proudí skvělá svěží energie.

5 Glamour stylů - Sicily Glamour

Abyste dosáhli toho pravého výsledku a originálního sicilského glamour stylu, ze všeho nejvíc se soustřeďte na světlo – ať už přirozené nebo umělé. Noblesní tón interiéru podtrhnete kousky ze skla, jako jsou vázy nebo svíčky, a okázalými dekoracemi z porcelánu nebo mramoru. Navodit přímořskou atmosféru vám pomůžou i rostliny, které perfektně vyniknou v květináčích neutrálních barev.

5 Glamour stylů - sicilský glamour styl
1. Křeslo Gallagher 2. Keramická lampa Leona 3. Dekorativní podnos s víkem J-Line Bel 4. Váza KJ Collection Rustic Blue

Komentáře

komentářů

Navigate