5 drobností, které zpestří dětský pokojík

Zařídit pokojíček, kde se děti budou cítit skutečně příjemně a který bude podporovat jejich fantazii, není vždycky snadné. Požádali jsme proto o pomoc blogerku Jaju z Lemini.sk, která nám prozradila hned pět tipů pro krásnější dětský pokojík. Jaja má nejen hlavu plnou nápadů, ale navíc je sama dvojnásobnou maminkou, a tak dobře ví, co dětí milují.

dětský pokoj

Tapeta nebo barevná stěna

„Zdánlivě jednoduchá volba barvy nebo tapety dokáže v pokojíku hotové zázraky. Nemusíte hned malovat nebo polepovat všechny stěny. Dejte barvu pouze jedné, a tak jednoduše rozdělíte prostor na spánek nebo hraní. U tapety se pak snažte zvolit motivy, které má vaše dítko rádo a jsou mu blízké – zvířátka, mapy, rostlinky a podobně,“ radí Jaja. Zároveň upozorňuje, že s tapetami bychom to v dětském pokojíku neměli přehánět.

Pomocí barev rozdělíte pokoj do několika zón, které by se navzájem neměly narušovat. V dětském pokojíčku by tak neměl chybět prostor pro hraní, klidné pracovní místo a zóna pro odpočinek.

tapeta v dětském pokoji

Netradiční osvětlení

Správné osvětlení je nejen v dětském pokoji velmi důležité. „Kromě klasického centrálního světla a osvětlení pracovní plochy, si můžete v pokojíku vyhrát i s drobnějším osvětlením. Skvěle vypadají třeba světelné řetězy nebo lampiónky, které navodí úžasné útulno a se kterými se budou děti cítit jako v pohádkovém světě,“ říká Jaja.

Na světelné řetězy nedáme dopustit ani my. Zavěste je nad postel, obmotejte barevné kuličky kolem knihovny nebo je třeba položte na parapet. Uvidíte, co taková malá změna dokáže s prostorem a jaký bude mít vliv na jeho celkovou atmosféru.

washi páska na zdi

Rámy a poličky

Místo na vzpomínky a ukládání důležitých věcí by nemělo podle Jaji chybět v žádném dětském pokoji. Děti mají totiž plno pokladů, které je potřeba ukrýt nebo naopak hezky vystavit. Vykašlete se v tomto případě na vážnou tvář a sáhněte po poličkách v nejrůznějších barvách nebo třeba ve tvaru domečků. Zařizování je přece hra a kde jinde se můžeme trochu odvázat a popustit uzdu fantazii než právě v dětském pokojíku!

dětský pokoj

Koberce a textil

„I tak zdánlivě obyčejná věc jako koberec dokáže vzhled pokojíčku proměnit. Pokud máte doma kluka, který neustále jezdí s autíčky, jistě ho potěší koberec s motivem ulic a silnic. Do dětského pokoje se ale nebojte umístit ani koberce s výrazným motivem nebo pestrobarevné menší koberečky. Dejte si ale pozor, aby měly koberce prostiskluzovou vrstvu a nedošlo tak k nějakému úrazu,“ doporučuje Jaja.

dětský pokoj

Svou úlohu hrají v dětském pokoji samozřejmě i jiné textilie. Neobejdete se bez roztomilého povlečení, závěsů nebo třeba polštářků, které budou nejen super parťákem při odpočinku ale také na hraní. Všechny textilie se snažte sladit s celkovým vyzněním pokojíku, aby se v něm děti cítili dobře a příjemně.

dětský pokoj

Girlandy

Krásným zpestřením jsou také girlandy, které snadno dokážete vyrobit i vy sami. Stačí vám jen nápad, papír, fixy, nůžky, lepicí páska a kousek provázku. A zapojte do DIY tvoření i své děti! Veselé girlandy pěkně vyniknou nad postelí nebo u pracovního stolu a děti budou mít radost, že se na výzdobě pokojíčku sami podílely.

girlanda v dětské pokoji

Foto: Jaja Jenčová, Michaela Poliaková / LeMini.sk, Marika Tonbogirl

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate