3 DIY nápady ke svátečnímu stolu

Perfektně prostřený stůl, nachystaná tradiční večeře a sváteční atmosféra. Také se už nemůžete dočkat až společně se svými blízkými zasednete ke štědrovečerní večeři? Nebojte se to letos pojmout hravě a vyzdobte si sváteční tabuli trochu netradičně – vlastnoručně vyrobenými dekoracemi! Máme pro vás hned 3 tipy, které štědrovečerní večeři udělají ještě krásnější.

Stocksy_txpdfc33c39HMk000_Small_450603
Foto: Stocksy.com

Jmenovky ze smrkových větviček

6a7cf641a50471b0bc5540b23012903b
Zdroj: Pinterest

I když máte doma zavedený zasedací pořádek, ozdobte stůl stylovými jmenovkami. Ocení to jistě nejen hosté, kteří si můžou pak jmenovku schovat na památku. Držte se hesla – čím jednodušší, tím efektnější. Vezměte si proto kousek čtvrtky, napište na něj jméno, a po stranách pomocí kružítka nebo silnější jehly propíchněte dírky. Těmi pak opatrně prostrčte kousek smrkové větvičky a máte hotovo. Pro druhou variantu budete ještě potřebovat tenký drátek, který pomocí provázku ozdobíte větvičkami. Rychlovka, kterou zvládnete vytvořit i s dětmi, bude na vánočně prostřeném stole vypadat náramně!

Svícen se zlatým nádechem

eaf1fb087e9c05893a89283d30843825
Zdroj: Heart Love Always

Život je o drobných radostech, které nám dokážou udělat den mnohem příjemnější. A svíčky v krásném svícnu, to je to pravé! Na svátečním stole nesmí rozhodně chybět. A pokud toužíte po malé změně, není nic jednoduššího než si nový svícen vyrobit. Vezměte si do ruky skleničku, zlatý nebo stříbrný fix na sklo, který seženete ve výtvarných potřebách nebo ve větším papírnictví, a malujte! Vánoční motivy, abstraktní tvary… fantazii se meze nekladou!

Sváteční ubrousky

5231ac550b683a2994577ead405759de
Zdroj: Pinterest

Ubrousky jsou často opomíjeným detailem na sváteční tabuli a přitom jsou nejen krásné, ale také praktické. Můžete si pohrát s jejich motivy i sklady. Na každou příležitost tak můžou vypadat jinak. My letos o Vánocích sázíme na jednoduchost, minimalismus a přírodní materiály. Skvěle třeba vypadá čistě bílý ubrousek omotaný přírodním provázkem. Zavěste na něj perníček nebo přidejte celou skořici a zastrčte smrkovou větvičku. A Vánoce můžou začít!

Tip! Vánoční atmosféru tvoří drobné detaily. A tak pokud máte doma světelný řetěz, naaranžujte ho na stůl. Všechnu tu krásu jemně osvětlí a promění interiér v pohádkové místo.

IMG_7762-960x1440
Zdroj: renelinjer.com

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate