10 českých blogů o bydlení, které stojí za pozornost

Tak jako se Češi v posledních letech učí lépe jíst, učí se i lépe bydlet. Po vlně gastronomických blogů začaly vznikat také autorské weby zaměřené na design a bydlení. Jejich úroveň je čím dál lepší a z blogerek se pomalu stávají interiérové stylistky, fotografky i redaktorky. Některé se zaměřují na čistý severský styl, jiné milují krásu starých věcí a další zase objevování designových novinek a DIY nápadů. Tohle všechno zahrnuje následující blogová desítka, která odkazuje na skvělé čtení plné inspirace.

DesignVille

Katku k založení blogu motivovalo zařizování vlastního bydlení. Díky němu se po letech znova ponořila do oblasti produktového designu, který vystudovala. Na jejím blogu najdete především interiéry ve skandinávském stylu, který Katka preferuje i u sebe doma.

IMG_1560_760
Fotka z Katčina bytu, se kterou získala druhé místo v soutěži na blogu Můj dům, můj squat.

Bára Perglová

Designérka, stylistka, fotografka a hlavně velká milovnice krásných věcí, za kterými stojí tajemství a příběh. Tyhle věci Bára objevuje během svých cest po Evropě, o kterých píše na svém blogu. Kromě toho připravuje knížku, která přiblíží zajímavé londýnské obchůdky s originálním designem a příběh jejich majitelů.

IMG_2743
Bářina fotka ze slovinského obchodu Babushka zaměřeného na prodej ručně vyráběných kousků od místních tvůrců a designérů.

A Home with Heart

Interiérová stylistka Petra na svém blogu dává nahlédnout do své práce i vlastního bydlení, které je stylově čisté a nadčasově krásné. Zároveň píše o zajímavých interiérech, designových novinkách i domácím tvoření.

Slany_1401_041
Pokojíček dvouletého Mišky, který navrhla Petra Weissová.

Chic Ada

Redaktorka a stylistka Adéla Kudrnová na svém blogu už pět let píše o designu, bydlení a krásných věcech. Kromě toho se podílí na novém projektu Soffa – elektronickém magazínu o designu a životním stylu.

1407-bolig-3
Kodaňský byt ilustrátorky Nynne Rosenvinge, o kterém Ada psala na svém blogu.

Jane at home

Krásný dům s velkou zahradou zachycený na krásných fotkách. Jejich autorkou je blogerka Jana, která na nich kromě kouzelného bydlení v přírodě přibližuje také svět krásných věcí, dobrého jídla a rukodělné práce.

P1190294
Bílý prosklený altán v zahradě u Jany z blogu Jane at home.

Anunkblog

Kolektivní blog čtyř českých blogerek, které žijí nejen v jiných městech, ale dokonce i v jiných zemích. Web tak přináší českou i zahraniční inspiraci z oblasti bydlení, designu, vaření i cestování.

anunkblog_collage3
DIY koláž od Renaty z Anunkblogu.

Vintagelover

Staré je krásné. Tak to vidí blogerka Monika, která starým věcem vdechuje nový život. Inspirací je jí přitom skandinávský design a obdiv k bílé barvě. Miluje ale taky černou a to především v tabulovém provedení. Se svou oblíbenou tabulovou barvou totiž dokáže divy. Třeba i mini předsíň proměnit v krásný prostor.

Koláže6
Předsíň v domě Moniky z blogu Vintagelover.

Lucie living

Ne každý má odvahu začít bydlet ve starém mlýně a ne každý by ho uměl proměnit v krásné místo k životu. Lucie to umí přímo ukázkově a my jsme moc rádi, že se do jejího útulného obydlí u lesa a vody můžeme podívat alespoň skrz fotky na jejím blogu.

LucieLiving
Z blogu Lucie living

Mode de boulangerie

Blogerka Olívka vás svým nadšením z designových objevů dokáže okamžitě naladit na pozitivní vlnu. Její vášeň pro Paříž, krásné věci a kreativní nápady je nakažlivá a její Pinterest plný úžasné inspirace doslova návykový. Stačí jednou nahlédnout a jste ztraceni. Ve světě fantazírování o krásných věcech, vysněné práci i nekonečné lásce.

luona_in_ty_boxi_1
Inspirace na využití dřevěných desek, o které Olívka psala loni v listopadu na blogu.

La Petite Anne

To, že umí blogerky objevovat krásné věcí, je poměrně časté. To, že jsou u toho ale zároveň vtipné, je ovšem docela vzácné. Anička je zábavná hodně a krásných věcí má na svém blogu taky dost. Skvělá kombinace okořeněná DIY nápady, slabostí pro vintage kousky a tak trochu i láskou k pečení a vaření.

DSC_0794
DIY papírová koule z blogu La Petite Anne.

Znáte další skvělé blogy o bydlení nebo píšete svůj vlastní? Budeme rádi, když nám o nich dáte vědět v komentářích. Inspirace není nikdy dost.)

Komentáře

komentářů

20 komentářů

 1. Pingback: Novinové DIY | VINTAGELOVER.CZ

 2. Krásné blogy …. mé oblíbené …. děkuji za odkaz na blog Báry, ten jsem neznala a jsem U.N.E.Š.E.N.Á !!!!! Marki

 3. Super! Některé blogy známe a některé jsou pro nás příjemnou novinkou. Tak trochu nesměle zveme tedy i na náš blog z lesa, s naším ručně vyráběným nábytkem. Bude nám ctí, když nás navštívíte na http://elvinuvdenicek.blogspot.cz/
  ;)

 4. Wonderful work! Thiis is the kind of information that should
  be shared around the net. Disgrace on the seek engines foor not positioning
  this submit upper! Come on ovcer and visit myy website
  . Thank you =)

 5. Pingback: Bydlení snů | lostsoul2015

 6. Díky za tipy na blogy pro RSS čtečku, Adéla Kudrnová má fakt skvělej vkus!

 7. Rekonstruujete, stavíte?
  Zde se můžete podívat na konkrétní návody jak ušetřit peníze, jak sladit barvy a dekory.

Leave A Reply

Navigate